Iğdır haberi | Ahmet Aslan, Iğdır Azerbaycan Evi Derneğini konuşma etti

– Ahmet Arslan, Iğdır Azerbaycan Evi Derneğini görüşme etti

IĞDIR – 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Enformasyon Bakanı Ahmet Arslan, Iğdır Azerbaycan Evi Derneğini mülakat etti.

65. Hükümet Iblağ, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Kars Saylav Ahmet Arslan, DOĞRU Fırka Iğdır İl Başkanı Mehabetli Eksiksizlik Ayaz, Forma İlçe Başkanı Hamaset Demirel, Kadın Kolları Başkanı Nurgül Ruz ve beraberindeki gök bilimi, Iğdır Azerbaycan Evini mülakat etti. Iğdır Azerbaycan Kültür Evi’nde gerçekleşen ziyarette, Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Başkumandan Ünsal ve toplum örgütü üyeleri ile dostane etti. 65. Hükümet Iblağ, Denizcilik ve Danışma Bakanı Ahmet Aslan, Kars, Iğdır, Nahçıvan Demiryolu projesinin güncelliğini koruduğunu, açılacak olan Zengozor koridoru ile bölgenin durumunun değişeceğini vurguladı. Arslan, Türkiye ile Azerbaycan’ın bütünleştiğini seçme alanda işbirliğinin artarak devam ettiğini, dünya kamuoyunda bile bu kardeşliğin pekiştiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Ayıplama Erdoğan ve İlham Aliyev çokça bol anlaşıyorlar. Temas alanda birbirlerine bindi oluyorlar. Bunu gösteriyorlar. Devam ettiriyorlar bunun mutluluğunu memnuniyetimizi temas alanda gösteriyoruz. Bu el birliği en son seviyelerdedir. Kardeşliğimizi pekiştirecek çokça husus yaptık. Arsıulusal platformlar de hangi mevki yoksa onu desise kadir duruma geldik. Kardeşliğimizin göstergesi yerine Karabağ birlikte Şuşa da işgal akıbet buldu. Azerbaycanlı kardeşlerimiz saf yurtlarına döndüler. Bizim sizin derneğinizden beklentimiz bu olanları Karabağ’birlikte yaşananları yıpranmamış yetişen gençlere anlatmanızdır. Bunu gençlere anlatırsanız görev ifa edilmiş olur. Bu bölgede kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara alın irtibat olmalıyız” dedi.

Derneğin yapı amacı ve dernek çalışmaları karşı hikmet veren ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal’birlikte, “Azerbaycan’ın Ermenistan ile süren 44 günce savaşta Sayın Cumhurbaşkanımızın Azerbaycan’a verdikleri destek bizi kıvançlı etmiştir. Azerbaycan Türkleri namına bu desteği unutmayacağız. Bugün Türkiye’nin desteği ile yiğit Azerbaycan ordusu Karabağ’ı Ermenilerden temizlemiştir. Bundan periferi da Türk devletine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep ayıplama Erdoğan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan ülfet böylecene Başkumandan Ünsal yazdığı Ermeni mezalimini anlatan ‘Yüreğim İrevan’dahi kaldı’ ve ‘Soykırım’ kitaplarını Aslan’a dürü etti.

Share: