Iğdır 3. sayfa haberleri: Iğdır’da pitbull cinsi köpek ile hırsızlık

Iğdır’de aynı güç, beraberinde getirdiği pitbull cinsi köpek ile bisiklet çalarak kayıplara karıştı. O anlar, asayiş kamerasına yansıdı.

Iğdır’bile son günlerde küsurat çiftteker ve motosiklet hırsızlığına temas periyot yenileri ekleniyor. Karaağaç Mahallesi’nde gerçekleşen hırsızlık ise herkesi hayrete düşürdü. Akşam 03.40 sıralarında aynı hayat, yanındaki pitbull cinsi köpeği ile bahçeli evin zarfında kâin bisikleti çaldıktan sonradan bisiklete binerek köpeği ile gözlerden kayboldu. O anlar ise düzenlilik kamerası aracılığıyla taşıt atına alındı.

Sabah kalktığında bisikletini evinin uğrunda bulamayan Hasan Sinci, güvenlik kamerasını izlediğinde bisikletinin çalındığını anladı. Sinci, durumu hızlı hızlı polise bildirdi. Düzenlilik güçleri, asayiş kamerasından hırsızın peşine düşerken, Sinci ise hırsızların yakalandığını ama daha sonradan tekrar serbest bırakıldığını söyleyerek duruma reaksiyon gösterdi.

“Iğdır’üstelik sürekli bisikletler çalınıyor”

Hırsızlık mağduru Sinci, “Tün saat 03.40 sıralarında, hırsızlar yani harami diyelim, bizim kapıya gelip şeb saat 3.40 arası bizim bisikleti çaldı. Azrail olduğu halde, yani görüyorsunuz lüp herhangi bir tarafı azrail olduğu halde gelip çalmış. Yani yetkililer artık bu işe tıpkısı ahali atsın. Görüntüsü olduğu halde bisikletlerimizi çalıyor, bu durum birlikte bizi çok tasalı ediyor. Yani o anda benim eşim yahut çocuğum dışarıya çıksa pitbull cinsi köpeği konusunda teneşir, bu bisikleti yine alıp gidecekler. Yani tedbirli geliyorlar, tığ bundan rahatsızız. Yetkililer bunları tutup tekrardan bırakıyor, bırakılmamasını istiyoruz. Sizden ricamız çıkışlı kim ise bu işe benzeri el atsın. Bu hareket bu kadar mufassal sürüyor zira Iğdır’da sonsuz bisikletler çalınıyor. Bundan tığ çokça amma çokça rahatsızız. Burada maddeye düşenler konu amacıyla değme şeyi yapıyorlar. Biz bunu biliyoruz, bunun bilincindeyiz. Yemeden Içmeden çiftteker değil, artık ayakkabıları çalıyorlar, elbiseleri çalıyorlar yani önlerine ne gelse gelip götürüyorlar. Evlerimizde rahat değiliz” dedi. – IĞDIR

Share: