Icra Vekili Karaismailoğlu, YANLIŞSIZ Fırka Mardin Genişletilmiş İl Meşveret Meclisi Toplantısı’nda konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, 2002 yılında çabucak beyin değişimi yaşandığını, peşi sıra yatırımları, vatandaşların hayat kalitesini kolaylaştıracak işleri hepyek bitirmeye başladıklarını belirterek, “100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran ayrımsız hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, daha çok yapacaklarımızın de teminatı.” dedi.

Çeşitli temaslarda olmak üzere Mardin’e gelen Bakan Karaismailoğlu, Valiliği görüşme etti, Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü.

Ardından DÜRÜST Parti İl Başkanlığını konuşma ederek İl Başkanı Faruk Kılıç ile görüşen Karaismailoğlu, Atatürk Firez Merkezi’nde planlı “DÜRÜST Öğür Mardin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Karaismailoğlu, medeniyetlere beşiklik fail Mardin’üstelik bulunmaktan iri aynı haysiyet ve çalım duyduğunu söyledi.

2002 yılında Türkiye’nin Cumhur Reisi önderliğinde, DOĞRU Tümen hükümetleriyle adeta kullanılmamış aynı çağın başlangıcını yaşadığını belirten Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2002 yılı öncesinde sonuç basamak ev bire bir altyapı, içindeki sorunlarla boğuşan bire bir Türkiye vardı. Vatanını, milletini muhip, vatanına, milletine kendini adamış kadrolar Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğinde doğrusu Türkiye genelinde akla hayale gelmeyen birçok işi başardı. bundan sonra üstelik yenilerine başlıyor. Bazıları manzara ediyordu, bazıları hayal birlikte edemiyordu. Bugüne geldiğimizde 28 bin 750 kilometrelik mukassem öğün ağına ehil tıpkı Türkiye ve 68 bin kilometrelik işletmekte olduğumuz tıpkı esmer yolu ağına sahibiz.”

Karaismailoğlu, 38 bin kilometrelik mukassem posta ağını planladıklarını ve yapımının ayrımsız yandan sürdüğünü dile getirerek, 2002 yılından itibaren yatırımları hayata geçirdiklerini, vatandaşların hayat kalitesini kolaylaştıracak işleri hepyek bitirmeye başladıklarını rapor etti.

“Ülkemizin dört bir yanında yaşayış var yürek var”

Çok nazik meseleleri, aşamaları geçip bugünlere geldiklerini anlatan Karaismailoğlu, gelişigüzel dönüş Anadolu’nun ayrımsız köşesini müzakere ettiklerini belirtti.

Karaismailoğlu, “Ülkemizin ciharıyek yanı sıra erinç var, yiğitlik var. Daha Çok vatandaşımız işiyle ilgileniyor, gençlerimiz okulda eğitimini alıyor.” ifadelerini kullandı.

Terör nedeniyle bir vakitler yaşanan mağduriyetlere değinen Karaismailoğlu, kayıp zamanların telafi edilmesi için hep alay malay çok çalışılması gerektiğini kaydetti.

Yapılacak haddinden fazla iş olduğunu ifade fail Karaismailoğlu, yapılan çalışmaların, ülkeye kazandırılan hizmetlerin kademe sekmen gezilerek anlatılması gerektiğini söyledi.

Karaismailoğlu, yaklaşan seçimlere meni ederek, seçimlerden sonra 2053 hedeflerine elan acul tıpkı şekilde ulaşmaya başlayacaklarını belirtti.

“Yaptığımız hizmetler çıktı yapacaklarımızın dahi teminatı”

Zaman 28 bin 750 kilometrelik bölünmüş sefer ağında bakım verdiklerini, bölünmüş yollar sayesinde yolları, gönülleri birleştirdiklerini anlatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Bu yolların hayatımıza kattığı konfor, yiğitlik sayesinde yılda 7 milyar saat kendimize kaldı. Eksiksiz 1 bilyon litre akaryakıttan artırım sağlıyoruz. Bu birinci sınıf, emin yollar sebebiyle gidiş geliş kazalarında yüzdelik 82 tenakus kaydettik. Yılda tamlık 9 bin 500 fert kurtarıyoruz. Elden ihata değişimi yaşandı 2002 yılında ve arkası sıra yatırımları, vatandaşımızın yaşam kalitesini kolaylaştıracak işleri hepyek bitirmeye başladık. 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran tıpkı hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, daha çok yapacaklarımızın dahi teminatı. Anadolu’nun değme köşesinde bu faaliyet, bu cıvıltı artarak bitmeme ediyor. Sanayideki, üretimdeki artım, turizmdeki zindelik, tarımın köken değerine kavuşması bu altyapının etkisiyle oldu ama bunun genişlik baştaki tetikleyicisi huzur ortamını sağlamaktır. O ortamı sağlayan birlikte bu ahenktar politikalar sayesinde Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğindeki kadrolar oldu. ve olmaya dahi bitmeme edecek.”

Karaismailoğlu, demir hat ağırlıklı yatırım dönemine girdiklerini tabir ederek, buna ilgili iri resmin bire bir ucunda Pekin, Uzak Asya, tıpkı ucunda bile Irak Avrupa’nın olduğunu belirtti.

“Bugün Çin’den, Pekin’den koruyucu tıpkı şimendifer okunabilen adına Türkiye üzerinden Londra’ya büyüklüğünde uzanabiliyor.” diyen Karaismailoğlu, tecim koridorlarının önemine dikkati çekti.

Ilımlı Geçenek ve Kuzey Ilk Kânun’a birlikte değinen Karaismailoğlu, Çin’den Avrupa’ya yılda 810 milyar dolarlık ticaret hacminin olduğunu anlatım etti.

Karaismailoğlu, “Bu ticaret hacminden ne kadar behre alacağız, onun hesaplarını yapıyoruz. Bu şişman foto içerisinde Mutedil Kânunuevvel ve bununla angajmanlı olan Cenup Koridor var. O Güney Koridor’üstelik yeryüzü mehabetli merkezlerden biri bile Mardin. Mardin’deki demir yolu, geri hizmet merkezler ve buradan Irak’a, Bağdat’a, Basra Körfezi’hangi, Suudi Arabistan üzerinden Birleşik Fellah Emirlikleri’hangi, Dubai’ye uzanan koridorlar üzerinde çalışıyoruz. Aynı sıra üzerindeki bilcümle ülkelerle iş birliklerimiz, görüşmelerimiz devam ediyor. Bu ticaret yollarını canlandıracağız çünkü bunlar, hakikaten bu dünyanın vazgeçilmezleri.” şeklinde konuştu.

Irak’taki gelişmelerin, akıbet siyasi istikrarsızlıkların bu çalışmaları biraz uzatabildiğini dile getiren Karaismailoğlu, bunların kesin bir düzene gireceğini, bu koridoru tamamlayacaklarını belirtti.

Karaismailoğlu, kara, gelgel, demir yollarında ülkenin gelişigüzel tarafında bire bir elektrik olduğunu, hava yolunun artık halkın yolu olduğunu vurguladı.

Bütün Avrupa havalimanlarında kargaşa yaşanırken Türkiye havalimanlarında müthiş tıpkı konfor bulunduğunu dile getiren Karaismailoğlu, Türkiye’nin dengeli ayrımsız şekilde büyümeye, yatırımlarına bitmeme ettiğini kaydetti.

“Karınca kabil çalışıyoruz”

Ceylanpınar-Kızıltepe yolunu 2023 yılının mayıs ayında tamamlamayı planladıklarını anlatım fail Karaismailoğlu, devamına üstelik Kızıltepe çevre yolu projesini eklediklerini, bu sene zarfında Kızıltepe belde yolunu bitirerek hizmete sunacaklarını söyledi.

Karaismailoğlu, Mardin-Midyat için ait projeye dahi kaldıkları yerden devam edeceklerini dile getirerek, Mardin yer yolunun dahi gündemlerinde olduğunu belirtti.

Ülkeye dev eserler tasarruf etmek amacıyla karınca kadar harıldamak gerektiğine bel fail Karaismailoğlu, “Türkiye’nin dört bir yanına yenilgi 5 bin şantiyede 700 bin himmet arkadaşımızla karıncalar üzere çalışıyoruz. 2002 yılından bugüne kadar Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığı adına yekpare 183 bilyon dolarlık envestisman yaptık. Yani 1 trilyon 600 milyar liralık almak. 2053 yılına kadar yapacağımız 190 bilyon dolarlık envestisman planımızı dahi yaptık. imdi onların takibini yaparak bitmeme edeceğiz. İnşallah Sayın Reisicumhur’mızın liderliğinde seçimleri atlattıktan sonradan zaman 225 bilyon dolar, geçen sene bugün 250 milyar dolarlık ticaret hacmi önümüzdeki yıllarda 500 milyar dolara kadar çıkacak.” şeklinde konuştu.

Karaismailoğlu, turizm sektörünün Mardin için çok makro olduğuna dikkati çekerek, birinci sınıf, sakıncasız yollar, çekicilik yolu ve buna elan sonradan ekleyecekleri çıpa yolları yardımıyla Mardin’in turizm alanında bile büyümeye devam edeceğini belirtti.

20 sene ilk Türkiye’dahi sadece 8 milyon çevirgeç varken bugün bu sayının 26 milyona çıktığını kaydeden Karaismailoğlu, düzenlenen bire bir şekilde büyümek üzere 2053 yılına kadar yapılması müstelzim yatırımlara dahi bugünden başladıklarını söyledi.

YANLIŞSIZ Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile SELIM Parti İl Başkanı Faruk Kılıç’ın birlikte enformasyon yaptığı toplantıya AK Tümen Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Deneyimsizlik Kolları Başkanı Tarık Atlı ve partililer katıldı.

Share: