Hurdacı dükkanlarına planlı operasyonda 3 can karşı iş yapıldı

Konya’da hurdacı dükkanlarına düzenlenen operasyonda çok sayıda rögar kapağı, mazgal ve gübür kutusu aparatının yanında çeşme malzemeleri ile elektronik aletler ele geçirildi, 3 hisse senedi yeri sahibi üzerine iş yapıldı.

Hedef Yanlışlık Önleme ve Soruşturma Kısım Amirliğine sınırlı ekipler, Yıpranmamış Hedef Sanayisi’nde arakçılık neticesinde elde edilen ikinci halk kayıt ve hurda gelgel satımı yapıldığı bilgisi üstüne harekete geçti.

Söz konusu 3 adrese faaliyetler düzenleyen ekipler, aksiyon yeri sahipleri Olmuş A, Behçet Ç. ve Berat A. karşı “arakçılık malı satın almak ve ıstampa fekki”nden adli ve idari muamele yaptı.

Yapılan aramalarda, 5 rögar kapağı, 10 yağmur suyu mazgalı, 9 gübür kutusu tespit aparatı, 90 alüminyum boru aparatı, 110 valf, 20 sarığıburma başlığı, 10 pınar bataryası, bir nice elektronik miftah-gereç ile motosiklet ve makine aküsü ele geçirildi.

Öte yandan amme mallarını düşük fiyatla satın alıp efdal fiyatlara satan 3 aksiyon yerinin daha evvel birlikte ayrımsız sebeple mühürlendiği öğrenildi.

Share: