HIRSIZ KENDİ ÇALIŞANI ÇIKMIŞTI; POLİS BASKIN YAPTIĞI EVDE EŞYALARI BULDU

Isparta’dahi Öz Karabulut’un (51), aralarında zat çalışanının dahi bulunduğu şüpheliler tarafından öz ocağından çalınan 50 bin teklik değerindeki eşyalarının iri kısmı polisin operasyonuyla ele geçirildi.

*- 3 şüpheliyi gözaltına kayran polis, çayevi çalışanı C.Ö.K.’yi de intikal etmek üzere çalışmalarını hızlandırdı.

*- Eşyalarına kavuşan Arı Felaket, “Isparta emniyeti çok sekans benzeri şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi” dedi.

Pirimehmet Mahallesi’nde, hisse senedi hanında çayhane işleten Halis Felaket, 29 Ağustos sabahı geldiği hareket yerinin soyulduğunu görüp polise bilgelik verdi. İhbar sonrası adrese gelen polis, Felaket’un ifadesine başvurdu, çevredeki asayiş kameralarını incelemeye aldı. İncelemede, 1 bölüm geçmiş, saat 21.30 sıralarında iş yerine gelen 1’i avrat 3 kişinin, öz ocağındaki malzemeleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi. Saf Karabulut, şüphelilerden birinin birlikte etkin C.Ö.K. olduğunu tayin etti. Ayrımsız şüphelinin bile nakliye işi yaptığını değerlendiren polis, olayla ilgili himmet başlattı. Eşyaların taşındığı nakliyeciye vasıl polis, çalışmalarını bu yönde hızlandırdı. Soruşturma kapsamında eşyaların bulunduğu evi tayin eden polis güçleri, 4 Ilkgüz haset hâkim düzenledi. Polis Güçleri çalınan eşyalardan bazılarını ele geçirdiği evdeki 3 kişiyi gözaltına aldı. Kaçan C.Ö.K.’nin yakalanmasına çalışıldığı öğrenilirken, gözaltına alınan 3 şüphelinin ise işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

‘ÜLKEYİ AYAKTA MARKAJCI POLİSTİR’

Televizyon ve telsizler dünya çalınan eşyalarını cemaziyelevvel teyit kayran Halis Sıkıntı, “Isparta emniyeti haddinden fazla dizi ayrımsız şekilde çalıştı. Malzemelerimizi buldu ve getirdi. Onlara çokça teşekkürname ediyorum, çünkü burada nazik bire bir faaliyet var. Hepsinden Cenabıhak razı olsun, Tanrı hiçbir devleti ve hiçbir halkı devletsiz, otoritesiz, polissiz, askersiz bırakmasın. Yoksa yağlık keskin oruçlu insanların eline geçerse, bu ülkede yaşanmaz. Ülkeyi ayakta tutan polistir, devlettir, askerdir. Hepsine haddinden fazla teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık” dedi.

‘AFFETMEYECEĞİM, CEZASINI ÇEKSİN’

Hırsızlığı gerçekleştirenlerden C.Ö.K.’nin annesiyle karakolda görüştüğünü anlatan Günahsız Felaket, “O harami şahsın annesi ‘Benim çocuğumu affet’ diye tıpkı şeyler söyledi. Affetmeyeceğim. Bu ayrımsız vurgun veya hırsızlık değil bu resmen yağmadır. Böyle insanların cezalarını çekmeleri gerekiyor ki insanlara acayip olsun, yaşıt olsun. ve bunların cezalarının artırılması gerekiyor. Bire Bir toplumu zehirleyen, bu kabilinden tipler ve şahsiyetlerdir. Onun üzere Allah polisimize arızalanma vermesin” diye konuştu.Share: