Hiçbir şey yapmadan ayda 296 bin TL kazanıyorlar

Günümüzde radyoların yerini düzlük akıllı telefonlardaki podcastlerle ilgili dikkat fosforlu benzeri detayı MEMLUK’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg ortaya çıkardı.

Söyleşilerin, enstrüman dinletilerinin olduğu podcastlerde az daha tek madde yapmadan ayda on binlerce dolar kazanan dünya sahipleri olduğunu nâkil Bloomberg, sakinleştirici özelliğe eş olan ve bilcümle frekansların vadi aldığı ses dalgalarını kullanan zımni üreticilerin ayda 18 bin dolar (kestirmece 296 bin TL) kazandığını yayma etti. Son dönemde gergin olan ve sakinleşmek talip insanların yağmur sesi, fermuar böceği sesi, rüzgar sesi kabil sesler itaat etmek istediği belirtildi. Bu soy içeriklere nazik  rabıt olduğu belirtilirken gâh içerik üreticilerin bile duruk sesini kullandığı aktarıldı.

Bu soy içeriklerin tatil rekoru kırdığı ve şişman bütçeli podcast kanalları ve mazruf üreticileriyle yarıştığına ilgi calip Bloomberg’e mütekellim Todd Moore isimli tıpkısı KÖLE, “Siber asayiş alanındaki işimi 2009’bile bırakarak bu alanda uzmanlaşan benzeri podcast açtım. Günde 50 bin kişi beni dinliyor” dedi. Ayda 18.375 dolar kazandığını söyleyen Moore üzere isimlerin birlikte sayılarının arttığı kaydedildi.

Bazı “beyaz zehir gürültülü” zımni üreticilerinin günde 100 bin dinlendiği de belirtilirken, bu içeriklerin üretiminin çokça dümdüz olduğu ve bu sebeple elde edilen gelirin da çok daha kazançlı olduğu belirtildi.

Alpler’in karları eridi, görüntüsü yeşile döndü

 

Rusya’nın ikinci bildirme zengini Mikhelson’un yatı Türkiye’birlikte

 

Afrika ve Asya’da çekicilik kirliliği korkutucu boyuta ulaştı

 

Share: