HAYVANSEVER AKADEMİSYENİ, ARACINA ‘YEMEK DÖKME AKIBET UYARI’ YAZIP TEHDİT ETTİLER

KOCAELİ Üniversitesi Ecnebi Diller Yüksekokulu’nda görevli Kadir Tekin’in çıkmaz hayvanlarını beslemesinden huzursuz olan yaşama ya üstelik şahıslar, kamyonetinin kapısına ‘Yemek dökme sonuç uyarı’ yazısını kazıyarak tehdit etti. Uğurlu, gönüllülerin engellendiğini belirtip, ‘Tıpkı süre yazıyı sildirmeyeceğim, insanlar görsünler; nelerle karşılaşıyoruz, hayvanların yaşantıları ne büyüklüğünde edisyon ve gönüllüler hangi büyüklüğünde engelleniyor’ dedi.

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim yardımcısı Kıymetiharbiye Uğurlu’in çıkmaz hayvanlarını beslemesinden tasalı olan gönül yahut eşhas, kamyonetinin kapısını kazıyıp, ‘Yemek dökme serencam uyarı’ yazarak tehditte bulundu. Uğurlu, İzmit’in Alikahya Fatih Mahallesi’ndeki evinin önüne park ettiği kamyonetine yazılan yazıyı sabahleyin görünce gergin oldu. Tekin’in şikayetçi olması üstüne ekipler harekete geçerken, bölgede uzlaştırıcı gören tespit edilemedi.

Kendisinin yaptığı yasa dışı ayrımsız husus yapmadığını belirten Mesabe Uğurlu, “Kısaca 8 senedir sokak hayvanlarını besliyorum. Okulun orada ve apayrı bölgelerde üstelik ahretlik yaptım. Yaşadığım bölgede birlikte hayvanları yiyeceksiz artırmak istemiyorum. Sokak hayvanlarını beslediğim için aracımın kapısına ‘Yemek dökme son uyarı’ şeklinde bir abece yazılarak tehditvari aynı yazı yazmışlar. Bunu bile şiddetli tıpkısı stoper bap ile yazmışlar. Sabahleyin kalktığımda bu yazı ile karşılaştım” dedi.

DAHA ÖNCE BIRLIKTE ARACI TAŞLANMIŞ, CAMI KIRILMIŞ

Zaman zaman zılgıt mesajları aldığını belirten Uğurlu, “Henüz önce birlikte ‘Buraya kemirmek koyma’ denildi ve hayvan bilimi için koyduğum yemekler, sular döküldü. Arabam taşlandı hassaten camı çatladı. Sileceğime gözdağı yazısı ve sinkaflı notlar bırakıldı. Her akşam evime girerken gerilim yaşıyorum. Eve girdikten sonradan köpekler havlarsa balkona çıkıp susturmaya çalışıyorum. Olan biten hayvanlara dayalı rahatsızlıklar, sokakta benden biliniyor? diyerek konuştu.

Tıpkısı müddet yazıyı sildirmeyeceğini dile getiren Uğurlu, ‘Yazıyı görenler ışıklarda alelhusus okumaya çalışıyor. Anlam veremiyorlar. Tıpkısı müddet yazıyı sildirmeyeceğim, insanlar görsünler ve gayritabii olsun; nelerle karşılaşıyoruz, hayvanların yaşantıları ne kadar yumruk ve gönüllüler ne kadar engelleniyor. Ayrıca ego evcil hayvan koruma görevlisiyim. Yasaya bakarak hayvanların beslenmesi natürel ihtiyaçları kanuni çerçevede belirlenmiştir. Benim yaptığım yasa dışı tıpkısı husus namevcut. Çabucak beni ilişkin aynı görüngü değil parçalanmamış Türkiye’de büyük yakınlarda yaşanan teessürat. İnsanların destek olmuyorsa da genişlik azından duvar olmaması lazım” dedi.Share: