Hava Bilgisi uyardı: Akva yağmur 4 çevrim deli dolu olacak

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak; Şimal, iç ve şarki kesimlerinin parçalı düz vadi çok bulutlanmış, Karadeniz, İç Anadolu’nun gün doğusu akarsu, Şarki Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun şimal ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile orta ve maşrık Toroslar mevkiinin evcil koyulmak amacıyla sağanak ve asuman ses sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve sarih geçeceği anlayış ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Orta ve Karadeniz nahiye geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil yerine sağlam olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman ses bora yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Itidalli ve Karadeniz havza geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil namına kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek hırçın şartlara cebin (pattadak baskın, yerel su baskını, saika, yağış takkadak sağlam rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Maşrık Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve meydan düz bodur süreli sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Dikme ve ağaç devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun yer düz modüler bulutlu, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerel görünmek amacıyla boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve bariz geçeceği hesap pusulası ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlanmış

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve yıldızlı

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve yıldızlı

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile itidalli ve gün doğusu Toroslar mevkiinin domestik olmak üzere boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba yerel görünmek için boğanak ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve kemiksiz, iç kesimleri parçalı bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba evcil oluşmak amacıyla sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve kategorik, anbean parçalı bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun domestik kalkmak için bora ve gök curcunalı bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan şimal ve şarki çevreleri evcil almak üzere bora ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden bilahare yerli koyulmak için bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlanmış ve bulutsuz, zamanla parçalı bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan cenup çevreleri yerli almak üzere boğanak ve gök ses sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı vadi düz çok bulutlu, havza genelinin domestik tevessül etmek için espaslı sağanak ve vadi düzlük gök curcunalı bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusunda domestik yerine sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle saatlerinden bilahare domestik oluşmak için boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerel başlamak amacıyla boğanak ve gök ses bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çokça bulutlanmış, yerel oluşmak için boğanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, yerli tutmak için sağanak ve gök ses bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda düz vadi sağlam olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARK KARADENİZ

Parçalı vadi vadi çokça bulutlu, mıntıka genelinin domestik gelmek üzere aralıklı sağanak ve vadi kayran asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve çokça bulutlu, yerli kalkışmak amacıyla sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba evcil namına akva girmek üzere aralıklı boğanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yerel adına akva atılmak amacıyla aralıklı boğanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerli olarak kuvvetli kalkışmak amacıyla fasılalı sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ŞARK ANADOLU

Parçalı düz yer haddinden fazla bulutlu, kuzeyi ile tedricen batısının evcil tutmak için sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil yerine sağlam olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve kimi zaman gücük süreli fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği anlayış ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve vadi yer haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinden sonradan evcil oluşmak amacıyla bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve kayran yer çok bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba gün ortası saatlerinden bilahare Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerel tutmak üzere sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve ara sıra gücük sürekli fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve bariz gitgide modüler bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra evcil tevessül etmek amacıyla sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve kategorik gitgide modüler bulutlu

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve açık gittikçe parçalı bulutlanmış

Share: