Hatayspor, Alanyaspor maçından 3 fakül istiyor

Spor Kıç Süper Kütle ekiplerinden Atakaş Hatayspor dahi teknik yönetmen Yanardağ Demirel, ligin 9. haftasında Corendon Alanyaspor ile oynayacakları maçı ast sıralardan sıyrılmak amacıyla kazanmaları gerektiğini söyledi.

Demirel ve kaleci Erce Kardeşler, Osman Çalık Tesisleri’ndeki alıştırma öncesi Alanyaspor maçıyla ilgilendiren değerlendirmede bulundu.

Hatay’dahi kendisi amacıyla herhangi bir şeyin çokça gür gittiğini ve kentte kendisine olan ilgiden çok mutlu olduğunu tamlayan Demirel, “Alanyaspor maçına hazırlanıyoruz. Kazanacağımızdan eminiz. Sivasspor maçında birlikte söylemiştim. Kazanmaktan eksantrik şansımız yok. Orada gerektiği üzere oynayarak kazanmasını bilmiştik. Gene gerektiği kabil oynayarak kazanmasını alim tığ olacağız. Herkesin morali çokça faziletkâr. Çokça motive. Olduğumuz meydan bu takımın hakkı değil. O sebeple takımı adalet ettiği noktaya yer güdük sürede ulaştırmaya çalışacağız.” dedi.

İlk 6 haftayı unuttuklarını belirten Demirel, kendileri amacıyla ligin yeni başladığını ve rastgele maça kaplamak için çıkacaklarını dile getirdi.

Ruben Ribeiro’nun Sivasspor maçında gördüğü kırmızı kartı bile değerlendiren Demirel, “Bunlar karşılaşma içerisinde olabilecek şeyler. Bunun ayrıksı yere çekilmesini istemiyorum. Maç sonu takımdan özür diledi. Tığ bile ona teşekkürname ettik. Çünkü, 10 kişi kalınca bu savunmayı bize kendisi yaptırdı.” ifadelerini kullandı.

Demirel, futbolun taraftarlarla iyice olduğunu vurgulayarak, “Çoluk, bala 7’den 70’e herkesi pik bekliyoruz. O coşkuyu, o kazanmayı bizle bu arada yaşa. Yandaş gelince elan birlikte iştahlanacağız. Taraftarın bizi serbest bırakmayacağını beklenti ediyorum.” şeklinde konuştu.

Erce Kardeşler: “Çıkışımıza beklemek istiyoruz”

Kaleci Erce Kardeşler dahi sabık haftaki Sivasspor maçını kazanmalarının mızıka hesabına çokça altın olduğunu söyledi.

Bu galibiyete ihtiyaçları olduğunu nâkil Erce, “Sivasspor maçına, beceri kol, futbolcular ve topluluk yerine kenetlenmiştik. 3 puanı bile aldık. Bizim için haddinden fazla değerliydi. Bu hafta da Alanyaspor maçı var. Çıkışımıza devam etmek istiyoruz. İnanıyorum kim bu sezonu abat şekilde geçmiş 10’nun içerisinde bitirebiliriz. Hem takım arkadaşlarımıza hem da hocamıza güveniyoruz. Bu konuda hiçbirimizin aklında istifham işareti yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Teknik direktörleri Volkan Demirel’in Fenerbahçe’dahi oynadığı dönemde çocuk yaşta olduğuna dikkati çekici Erce, “Haddinden Fazla ayrıntılı yıllar çok kayırıcı dozaj oynadı. Benim üzere bile çokça altın. Onun maçlarını izleyerek büyüdük. Bence Türkiye’da mevrut önceki bildirme birinci sınıf kalecilerden birisi.” ifadelerini kullandı.

Share: