Hatay’da 137 saat bilahare kurtuluş

İzmir’den deprem bölgesine revan Kınık Polyak Eroin Kurtarma ekibi, Hatay Cumhuriyet Altını Mahallesi’nde 8 saat süren hafriyat çalışması neticesinde depremden 137 saat sonra 57 yaşındaki Mehmet Sözer’i enkazdan enerjik adına çıkardı.

Türkiye’yi dikçe sarsan depremin 7. gününde yıkılan binaların enkazında icraat umutla bitmeme ediyor. Kınık Polyak Eroin Istirdat ekibi geri 8 saat süren hafriyat çalışması böylecene 137 saat bilahare bire bir kişiyi enkazdan çıkardı. Bölgede görev fail bütün ekipler kadar Kınık Polyak Maden Kurtarma ekipleri üstelik betonlar arasından ayrımsız ‘can’ elan çıkarabilmek için derece derece yarıştı. Grup, Hatay Cumhuriyet Altını Mahallesi’nde enkaz altında sağ olduğu belirlenen 57 yaşındaki Mehmet Sözer’i yetişmek amacıyla çalışmaları hızlandırdı. 8 saat süren kazı çalışmaları neticesinde Mehmet Sözer depremden kestirmece 137 saat sonra sıhhatli çıkarılarak umutları yeşertti. Enkazdan çıkarılan Sözer, ambulansa konularak hastaneye götürüldü.

Toplam 30 yurttaş enkazdan çıkarıldı

Depremin önceki gününden itibaren bölgede olan ve 7 tim ile istirdat çalışmalarına katılan Kınık Polyak Eynez Maden Taharri ve Kurtarma ekibi, katıldığı icraat ile 30 vatandaşı çökme altından iyi adına çıkardı. Ekibin bölgeden verdiği istirdat haberleri ile umutların arttığını belirten Kınık Polyak Maden Genel Müdürü Serkan Bahçekapılı, T”üm Türkiye’nin, antrparantez bütün dünyanın gözü kulağı istirdat ekiplerinde. Mevrut bu istihbarat yorgunluğumuzu alıyor, direncimizi artırıyor” dedi. – HATAY

Share: