Hatay Büyükşehir’den Kırsal Kalkınma Hedefli Eğitimler

Hatay Büyükşehir Belediyesi, ekincilik ve hayvancılık ile ilgilenen vatandaşlar üzere terbiye programları hazırladı.

Tohum, fide ve tezek destekleriyle rustik kalkınma hedefli çalışmalarını sürdüren HBB, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayıcı vatandaşlara eğitim bilimi vermeye başladı.

HBB’nin düzenlediği eğitim bilimi programları ile alanında ehlihibre talim üyeleri, ekincilik ekonomisi, arıcılık ve besin konularında vatandaşları bilinçlendirecek.

EĞİTİMLER, 6 EKİM’DE BAŞLIYOR

Arıcılık eğitimleri kapsamında günahsız yetiştiriciliği, hizmet ve beslek; arıcılıkta sezonluk işler; gezginci arıcılık, bitey ve ballı bitkiler; arıcılık çor ve zararları konular Doç. Dr. Eren Gül yoluyla 6 Ekim’dahi Payas’ta ele alınacak.

Tarım ekonomisi eğitimlerinde Doç. Dr. Oğuz Parlakay, tarım ürünlerinin pazarlanmasında eskimemiş yaklaşımları 7 Ekim’bile, Arsuz ve Erzin’dahi üreticilerle paylaşacak.

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Didin üstelik besin eğitimleri başlığında, besin güvenliği ve güvenirliğinden geleneksel gıdaların üretimine büyüklüğünde haddinden fazla sayıda içeriği 10 Ekim’birlikte, Antakya’da üreticilere sunacak.

Eğitimlerin tüm ücretsiz ve herkese yalınlık olacak. Vatandaşlar eğitimlerin devir ve saha bilgisine, HBB’nin resmi İnternet sitesinden ve sosyal iletişim araçları hesaplarından ulaşabilecek.

Share: