Hatay Büyükşehir Belediyespor, Tekerlekli Sandalye Basket Lig’i hazırlıklarını sürdürüyor

Tekerlekli Sandalye Basket 1. Ligi bakir ekiplerinden Hatay Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Koltuk Basketbol Takımı, eskimemiş mevsim hazırlıklarına devam ediyor.

2 Ilk Teşrin Iş günü evinde önce maçına çıkma olan takım, hazırlıklarını Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Hayat Merkezi’nde sürdürüyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basket Takımı Sorumlusu Mütehammil Çarpışma, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sene yıpranmamış transferleriyle ligde kalburüstü kalkmak için çalışacaklarını söyledi.

Takım içerisinde uyumun haddinden fazla ferah olduğunu tamlayan Cidal, “Bu yıl şampiyonluğa atlatmak istiyoruz. Takımımızın Süper Lig’e çıkacağına inanıyorum.” dedi.

Başantrenör Songül Çelik bile takımdaki oyuncuların çok kararlı ve başarıyı anlamak için azimli olduğunu dile getirdi. Sezonun metanetli geçeceğini aktaran Polat, şöyle bitmeme etti:

“Ligde 14 bando var. Dayanabilen ve uzak deplasmanlarımız olacak. İnşallah bu sene dahi azmimizi ve uğraş gücümüzü kaybetmeden bitmeme edeceğiz. Şampiyon tevessül etmek istiyoruz. Hepimiz bunun üzere çabalıyoruz. Ligde evvel 3 içerisinde adına Süper Lig’e geçmek istiyoruz. Imdi amacımıza tıpkı rütbe kaldı. Süper Lig’de olmamak amacıyla tek engel bulunmayan. Tığ yeniden savaşacağız ve inşallah başaracağız. Oyuncularıma güveniyorum.”

Share: