Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Cenk, İtfaiye Haftası’nı Kutladı

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Çarpışma, 25 Ilkgüz-1 Ilk Teşrin İtfaiye Haftası dolayısıyla itfaiye erlerini musahabe etti.

Antakya İtfaiye İstasyonu’nda itfaiye aracı erleri ile bire bir araya mevrut Çekişme, gerçekleştirilen faaliyetler üzerine bilgi alarak, yapılan müdahaleler ile ilişkin hazırlanan sergiyi gezdi.

HBB İtfaiye Kat Başkanı Özer Gövce, ziyarette, eskimemiş hayata geçirilen 112 Davet Merkezi ile itfaiye aracı entegrasyonunun tanıtımını yaptı.

Müdahaleler ve işler karşı Çarpışma’a bilgi veren HBB yetkilileri, 112’ye anlamsız vakaların telli ve telsiz iletişime gerekseme duyulmadan doğrudan itfaiye aracı istasyonlarına ve Facia ve Ivedi Ebat Eş Güdüm Merkezi’ne (AKOM) düşeceğini ve bu sayede strateji, yordam ve koordinasyonun çokça daha acul yapılacağını aktardı.

Ayrıca sahillerde birey kurtarma, su altı ve akarsu üstü kontrol kurtarma faaliyetleri karşı dahi Komutan Çarpışma’a bilgi verildi.

SAVAŞ: “SİZLER ŞEHİRLERİN VE ORMANLARIN GÜVENCESİSİNİZ”

Başbuğ Lütfü Cenk, “Alelhusus literatür çokça meşakkatli ve tahakküm şartlarda çokça yüce olaylara, yangınlara, trafikte sıkışmış veya kaza yapmış insanlara arkalama ediyorsunuz. İtfaiye ekiplerimiz aralıksız demeden insanlarımızın hayatlarını ve bir zamanda tabiattaki güzellikleri korumaya çalışıyorlar. Sizler şehirlerin ve ormanların güvencesisiniz. Hepinizin kazasız ve huzurlu eyyam geçirmenizi diliyorum” diye niteleyerek personelinin İtfaiye Haftası’nı kutladı.

Lütfü Çarpışma, itfaiye istasyonunu ziyarete mevrut anaokulu öğrencilerine de itfaiye aracı ile ilgili pentür kitabı armağan etti.Share: