Hakkarili aksiyon adamlarından yer sarsıntısı bölgesi için 3 milyon 700 bin TL bindi

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Hakkari’bile inanılmaz benzeri arkalama gönderme arzusu olduğunu belirterek, “Şu esas kadar 3 milyon 700 bin lira bizim gelişim adamlarımızdan AFAD hesaplarına yatırılmıştır” dedi.

Deprem felaketi zımnında düzenlene toplantı öncesi açıklamalarda kâin Vali Akbıyık, “Ülkemizde yüzyılın genişlik balaban felaketlerinden biri yaşanıyor. Mevt edenlere Allah’tan yağmur, yaralılarımıza Allah’tan şifalar diyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kamu çekicilik ve kuruluşları, halkı, milleti ile bu arada öncelikle fert kayıplarını çevirmek, depremzede vatandaşlarımıza değme türlü ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla seferber reşit durumda. Akse masası oluşturuldu. Hakkari halkı birlikte bu çerçevede bir bilcümle oldu. İnanılmaz bire bir arkalama atıf arzusu var. Biz şu ana büyüklüğünde personel, kurgu, asayiş korucusu, polis, güllabi, Kızılay, diyar hususi idaresinden çevirgeç gereç, hususi sektörden birçok açar ve adam unsuru gönderdik. Bütün mutluluk genelinde kriz merkezleri çalışıyor. Hakkari’bile birlikte çalışıyor. Akse masasında Ilbay Yardımcıları Tevfik Kumbasar ve Halil İbrahim Köroğlu memur. Hakkarililerin emniyetsiz bire bir arkalama etme arzusu var. Şu ana kadar 3 milyon 700 bin liralık bizim gelişim adamlarımızdan AFAD hesaplarına yatırılmıştır. Bunun haricinde da tığ kampanya başlattık. Yardımlarımız bitmeme ediyor. Bölgeye herhangi bir tip malzemenin bulunduğu arkalama kolileri dahi gönderdik. Yardımlar gelmeye bitmeme ediyor” dedi.

Toplantıya ilbay yardımcıları, İl Uyanık Komutanı, İl Güvenlik Müdürü, STK temsilcileri ve alım müdürleri katıldı. – HAKKARİ

Share: