Güzelbahçe Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Güzelbahçe Belediyesi, ilçedeki mehabet okullarında okuyan elverişsiz gelirli öğrencilere, kırtasiye desteği sağladı.

İçersinde defter, soy, silgi, pastel boya, cılız boya, iz boya üzere temel kırtasiye malzemelerinin bulunduğu paketleri öğrencilere, Başbuğ Mustafa İnce, bzzat dağıttı.

Belediyenin elan önceki yıllarda da okullarda buna benzer ihtiyaç malzemelerini dağıttığını tamlayan Komutan İnce, “Eğitimin başlamasıyla çocuklarımızın arz öncelikli ihtiyaçlarını uray meclisimizden aldığımız kararla dağıtımını yapıyoruz. Hesaplı şerait galiba, bu koşullarda ailelerin terbiye masraflarına tıpkısı nebzede olsa bindi olabilmek üzere hakeza tıpkısı destekte bulunduk. Içtimai belediyecilik kapsamında çocuklarımız amacıyla eğitimin temas alanında yardımlara bitmeme etmekte kararlıyız. Şehremaneti adına eğitime seçme türlü desteği vermeye gayret gösteriyoruz. Okullarımızın ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra öğrencilerimiz için sosyal ve kültürel hizmetler gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızı önemsiyoruz, zira bu ülkenin kalkınması, ilerlemesi ve çağcıl medeniyetler seviyesine ulaşması ancak eğitilmiş bireylerin çoğalmasıyla gibi olacaktır. 2022-2023 Eğitim-Tedrisat yılı kül öğretmenlere, öğrencilere ve velilere alımlı çalımlı olsun” dedi.

Ayrıca Güzelbahçe Belediye Meclisi, Niğde’nin Kemerhisar Belediyesi ile Konya’nın Tuzlukçu Belediyesi’ne birlikte kırtasiye yardımında bulundu.Share: