Göz piyasası soğudukça kiralar düşüyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Sonuç 40 yılın sunu yüksek enflasyon oranlarının ortasında göz maliyetleri birçok kamera için karşılanamaz seviyelere yükseldi. Bu nitelik hele ÇAKER’nin iri şehirleri amacıyla uygulanan. Şişman şehirlerde kiraların 5 bin dolardan başlaması bundan sonra alışılagelen amiyane tıpkısı kapsam namına akseptans ediliyor.

Fortune’dan Kaitlyn Koterbski’nin haberine bakarak, hane piyasasında kiraların bu seviyelere yükselmesinin birçok nedeni bulunuyor. Pandemi süreci, on yıllara dayanan mahdut sunu ve ekstrem ısınan hane piyasası bu nedenlerin sadece birkaçı. Peki başınızı sokacağınız uygun pahalı tıpkısı karı keşfetmek bu büyüklüğünde print mu? Bunun cevabını aktarmak amacıyla bağıl bayağı şehirlere kilitlenmek gerekiyor.

Siktirici şehirlerde kiralar düşüyor

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, FED’mağara rekor ürem artışlarıyla adım adım soğuma belirtileri gösteren konut piyasasında, bazı şehirlerdeki evlerin kiralarında yaşanan düşüş, pahalılık altında ezilen ÇAKER’lilerin rahat ayrımsız dem almasını sağlıyor.

Rent.com verilerine bakarak Dallas’ın 48 balçık kuzeyinde mevcut McKinney, kira fiyatlarında yaşanan düşüş anlamında önde mevrut şehirlerden biri konumunda bulunuyor. 200 binden birkaç nüfusuyla büyük metropollere sürüş mesafesinde olan McKinney, hasis benzeri kasabanın sunduğu yekpare avantajlara topluluk sayılır.

McKinney’i icar düşüş oranında izlem eden bire bir başka site ise St. Louis. Özellikle yegâne yatak odalı dairelerin kiralarında balaban düşüş yaşanan St. Louis’de sekene hem kiradan tasarruf ediyor hem bile iri şehrin avantajlarına eş oluyor.

Pandemiyle başlayan ve sonrası süreçte da devam fail açıktan ya dahi hibrid emek modellerinin yaygınlaşmasıyla metropollerde yüklü kiralar yöneltmek yerine elan sakin ve bağıl bağan zikıymet evleri yeğleme eden Amerikalılar üzere kiraların yıldan yıla düştüğü şehirler oldukça iktisadi tıpkı hal kendisine öne çıkıyor. Rent.com’a bakarak biricik yatak odalı dairelerde kiraların arz efdal oranda düştüğü şehirler, özellikle çalışan kesimler için en makul alternatif üzere gözüküyor.

Icar düşüş oranı yer faziletli şehirler

McKinney, Texas: % 50.1

St. Louis, Missouri: % 31.9

Norfolk, Virginia: % 24.2

Cleveland, Ohio: % 24

Anaheim, Kaliforniya: % 18.7

Pittsburgh, Pensilvanya: % 17.8

Baltimore, Maryland: % 17.8

Wichita, Kansas: % 15.4

Houston, Texas: % 14.7

Las Vegas, Nevada: % 12.7

Icar çoğalma oranı yer faziletkâr şehirler

Öte yandan, icar ücretlerinin gökdelenler büyüklüğünde faziletkâr olduğu New York City dahil bazı şehirlerde hala Haziran ayındaki seviyelerinden daha faziletli kira fiyatları gözleniyor. New York’ta tek yatak odalı aynı dairenin sayı farkı kirası güzeşte yıla göre yüzdelik 41 artışla 5.812 doları buluyor.

Fakat New York kiraların efdal seyrettiği bir tane site değil. Rent.com verilerine bakarak yüzdelik 108,2’lik çoğalma oranıyla Austin, biricik yatak odalı evlerin kira bedellerinin arz faziletli oranda arttığı şehirlerin başında geliyor.

Austin, Texas: % 108.2

Jersey City, New Jersey: % 51.6

Tempe, Arizona: % 49.3

New York, New York City: % 41.0

Katışıksız Lake City, Utah: % 40.5

Long Beach, Kaliforniya: % 39.6

Fremont, Kaliforniya: % 38.2

Richmond, Virginia: % 35.7

Tacoma, Washington: % 32.8

Portland, Oregon: % 32.2

Bölük fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

Yabancı yatırımcılar basamak piyasasına dümbelek dönüyor

 

2023 yılında ev piyasasını neler bekliyor?

 

Ev piyasasında düzeltme başladı, keskin senaryo andıran

 

Share: