Germencikliler zafer coşkusuna kuma oldu

Aydın’ın Germencik ilçesinde 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. sene dönümü kutlamaları çerçevesinde, dev Türk bayrağı eşliğinde bayram yürüyüşü düzenlendi. El konseriyle bitmeme eden kutlamalara Germencikliler dokunaklı demet gösterirken, Şehremini Fuat Öndeş, “Bizim bizden ayrıksı dostumuz yok, gidecek yerimiz üstelik bulunmayan” dedi.

Germencik Belediyesi eliyle yapılan Galibiyet Bayramı’nın 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde çokça sayıda vatandaş Hars Otopark Meydanında toplandı. Germencik Kaymakamı Toygar Gülenç ile Germencik Belediye Reisi Fuat Öndeş ellerinde Türk bayraklarıyla vatandaşların coşkusuna eş oldu. İlçedeki Cumhuriyet Meydanına büyüklüğünde süren bayram yürüyüşünde dev Türk bayrağı dahi açıldı. Yengi Bayramına başmaklık müzikler eşliğinde süren yürüyüşe, kâh vatandaşlar birlikte ayazlık ve pencerelerinden Türk bayrağıyla fiyat verdi, Komutan Öndeş dahi vatandaşları selamladı.

Cumhuriyet meydanındaki etkinlikte minikler el oyunu gösterisi sundu. Beribenzer efelerin aileleri dahi miniklerin heyecanına ortak oldu. Miniklerle ayrımsız araya gelen Başbuğ Öndeş, çocukların bayramını kutladı, foto çektirdi. Gecede 30 Ağustos Galebe Bayramı futbol turnuvasında dereceye girenlere üstelik ödülleri verildi. Turnuvayı birincilikle mütemmim Germencik Belediyesi’nin futbol takımının oyuncularına da madalyalarını Şehremini Fuat Öndeş sunma etti. Gecede İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Orkestrası dahi fon alırken, solocu Gevher Doğan’ın seslendirdiği asar, dinleyenleri sarhoş etti. Etkinliklere 7’den 70’e vatandaşlar bandaj gösterdi.

Şehremini Öndeş, sahnede vatandaşlara seslenme etti. Türk milletinin 100 yıl geçmiş şişman zulümlere ve zalimliğe uğradığını ifade eden Başkan Öndeş, “Germencik’in dağlarında ve ovalarında insanlarımız şehit edildi. Bakıldığı ahit 100 yıl çok ırak değil, mail bir gündüz ve o yüzden bu memleketin kıymetini bilmeliyiz. Bu ülkenin topraklarını ailemizi kuşkusuz koruyorsak o şekilde koruyup sahiplenmeli gönülden hissetmeliyiz. Gençleri gördüğüm antlaşma karşımda hepsinin birer pırlanta, tertemiz yüreklere ehil olduğunu görüyorum. Gençlerimiz geleceğimiz ve onlara şişman amal düşüyor. Bizim bizden apayrı dostumuz yok, gidecek yerimiz de namevcut ve o yüzden bu ülkeyi canımız pahasına koruyacak çıplak sırta beraberinde olacağız. 100. Yılda, belediye başkanı namına karşınızda olmaktan çok mutluyum. Allah’a şükürler olsun bana bugünü şans etti. Bu kurgu ile zaman burada bu hava kırcı günü yaşamamızı sağlayıcı gökçe gözlü dev Mustafa Eksiksizlik Atatürk ilkin başlamak üzere mecmu aziz şehit ve gazilerimizi ocumak ve rahmetle anıyor, gönül borcu duygularımı sunuyorum.” diyerek konuştu. – AYDIN

Share: