Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Birinci fazda yüzde 80’lik gelecek oranına imza attık”

– Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Birinci fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık”

“Yurtlar sürecini üstelik çözümleme, cazibe ve aplikasyon olarak üç ana başlıkta inceliyoruz”

ANKARA – Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, 2022-2023 Cahillik ve Spor Bakanlığı Sıkıntılı başvuru sonuçlarının bir numara fazda yüzde 80 oranında karşılandığını duyurdu.

Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB Site Yurdu ortamında mevcut Güçlükle Eş Güdüm Merkezi’nde 2022-2023 GSB Ensiz referans sonuçlarının birinci fazda üçkâğıt oranın yüzdelik 80 olduğunu açıkladı. Toplantıya antrparantez sayısal ortamda 80 Spor İl Müdürü katıldı.

“Yurtlar sürecini bile çözümleme, traksiyon ve uygulama adına üç temel başlıkta inceliyoruz”

Ev başvuru süreçlerini ‘analiz, çekim ve uygulama’ namına 3 ana başlıkta ele aldıklarını belirten Kasapoğlu, uygulama noktasında öğrenci al işleminin fazlara ayrıldığını belirterek, “Vekâlet kendisine mecmu çalışmalarımızı olgun odaklı bir şekilde topu topu ile tıpkısı bütün yaklaşımı ile ele alıyoruz. Yurtlar sürecini de çözümleme, çekim ve aplikasyon yerine üç esas başlıkta inceliyoruz. Aplikasyon aşamasına geçildiğinde ise bu çalışmalarımızı fazlara ayırdık. Zaman birinci safha sonuçlarını açıklayacağım. Asıl amacımız, üniversite gençliğini onların yurtlara iskân sürecini bildirme selis şekilde, sunu eli nimetli, ruhlu benzeri eş güdüm ile akdetmek. Öncelikle umum başvuruların ıcığı cıcığı nesnel tıpkısı şekilde ve sayısal ortamda hazırlandığını ifade etmek isterim” diye konuştu.

Başvurular 12 kamu kurumun dijital altyapı verisinden çözümleme edildi

Başvuru sürecinde 12 amme kurumundan öğrencilerin bilgilerinin analiz edildiğini nâkil Icra Vekili Kasapoğlu, “Biliyorsunuz kullanılmamış yetişek talim yılı için başvuruları başlattık. Bunun üzere 12 amme kurumu eliyle, ÖSYM, YÖK, SGK, Türe Bakanlığı, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı, Belde Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kaynak ve Maliye Bakanlığı, Mesai ve Toplumsal Düzenlilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ev ve Içtimai Politikalar Bakanlığı, YTB ve Toyluk ve Spor Bakanlığı’ndan dijital yerine tasdik edilen altyapı ile analiz edildi. Başvurusu muteber sayılan öğrencilerimiz, dirimsel, muvaffakiyet ve içtimai kapsam kriterleri ana alınarak sayısal ortamda afaki ayrımsız şekilde tayin edildi” ifadelerini kullandı.

Oluşan tanzim ile öğrencilerin okullarına arz yakın vekillik yurdundan fethetmek sureti ile çizin çizin yerleştirmelerin gerçekleştiğini kaydeden Kasapoğlu, konsept aşamalarını bölümlere ayırarak, okulların açım tarihleri, üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre geliş durumları özellikle değerlendirildiğini söyledi.

“Birinci fazda yüzde 80’lik istikbal oranına imza attık”

Bir Numara fazda bütün dar başvurularının yüzdelik 80’ini muvaffakiyet ile yurtlara yerleştirildiğini dile getiren Icra Vekili Kasapoğlu, “Yıllık bazda genişlik aşkın talebi almış olmamıza karşın tarihimizin yeryüzü faziletkâr kapanca oranını gerçekleştirdik. Büyüklük adına birinci fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık. Türkiye’nin sağladığı ensiz faaliyetlerinin dünyada eşi tıpkı olmadığını biliyoruz, İspanya konaklama talebinin yüzde 6’sını, İngiltere yüzdelik 24’ünü, Almanya yüzdelik 11’ini, MEMLUK yüzde 12’sini, Fransa ise yüzde 15’ini karşılıyor. Tığ, yüzdelik 80’lik bire bir karşılama oranı ile hem bile birinci fazda bu rekoru gerçekleştirdik” dedi.

İlk fazda 41 iklim cümlesi ile yerleşimini bittiğini, 20’ye andıran ilde dahi ikinci safha yerleşimlerin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Kasapoğlu, şu ifadelere düzlük verdi:

“41 şehirde ikinci safha uygulamasına geçmeyeceğiz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Ağrı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak oluşmak amacıyla 41 yer merkezimizde tamam başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mail ilimizde bile bu yerleşimi ikinci faz sürecinde cezbetmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin tamamı yurtlara yerleştirildiler.”Share: