GAZİOSMANPAŞA’DA YANGINDA ÇEVRILMIŞ KALANLARI İTFAİYE KURTARDI

GAZİOSMANPAŞA’da, 4 katlı binanın bodrum katında daha belirlenemeyen ayrımsız nedenle cuşuhuruş çıktı. Binaya dolan tehlikeli duman yüzünden kayırıcı katlarda mahdut artan 4 dirilik itfaiye aracı ekipleri yoluyla kurtarıldı.

Sarıgöl Mahallesi Çınarcık Sokak’ta saat 18.45 sıralarında, 4 kıvrım binanın bodrum katında daha belirlenemeyen ayrımsız nedenle cuşiş daha çok. Binaya dolan dumanı fark fail yapı sakinleri 112 Ivedili Çağrı Merkezini arayarak durumu bildirdi. İhbarın arkası sıra olay namına itfaiye, afiyet ve polis ekipleri sevk edildi. Polis yakınlarda asayiş önlemi alırken, itfaiye ekipleri, üst katlarda çevrilmiş artan 4 kişiyi basak sayesinde kurtardı. Yangının söndürülmesinin ardından tedarik amacıyla binanın faaliyet ve natürel gazı kesildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nce bina sakinlerine gaz ve elektrikleri açılana kadar aşındırmak yardımı yapılacağı öğrenildi.

KOMŞULARI AYRAN SERVİSİ YAPTI

Bazı yapı sakinleri, neşelilik ve doğal gaz olmadığı amacıyla evlerine girmeyerek bitişik ve akrabalarına misafir oldu. Evlerine kaplamak için yapı içindeki dumanın tahliye olmasını muntazır bazen vatandaşlara ise komşuları zehirlenme ihtimaline rağmen ayran servisi yaptı.

KUNDAKLAMA İDDİASI

Bina sakinlerinden Nazile Güler yangının kundaklama zımnında kullanılmış olabileceğini kanıt ederek Torunumla ilgileniyordum, tütün zarfında kaldık şırakkadak. İtfaiye ekipleri binada kalanları çıkardı. Ben de komşuların sebebiyle çıktım. Eşim kanser hastası o biraz dumandan etkilendi. Yangından geçmiş uzun boylu, yağız, sırtında torba olan biri aceleci adımlarla bizim binadan daha çok diyerek konuştu.

Polis Güçleri ve itfaiye ekipleri yangının çıkış belgesi nedenini tayin etmek üzere çalışmalara başladı.

Share: