Gaziantep FK’li Jevtovic, performansından mutlu Açıklaması

Spor Pupa Süper Takım ekiplerinden Gaziantep FK’de sunu fazla süre alan oyunculardan Marko Jevtovic, “Kompakt benzeri bando içindeyseniz zaten istatistikler bazı oyuncuları yöre plana çıkarabiliyor, bende olduğu kabil.” dedi.

Gaziantep FK’ye bu zaman başında Sırbistan temsilcisi Partizan’dan alıntı olan 29 yaşındaki itidalli saha oyuncusu Jevtovic, bodur sürede takımın vazgeçilmezi oldu.

Ligde oynanan eksiksiz maçlarda evvel 11’dahi sahaya çıkan ve toplamda 711 an sahada kalan Jevtovic, ligin 3. haftasındaki Atakaş Hatayspor karşılaşmasında geçmiş golünü kaydetti.

Marko Jevtovic, AA muhabirine, takıma gelişmemiş sürede alıştığını ve ligin önceki haftalarında bol maçlar çıkardıklarını ifade etti.

Son maçlarda istedikleri sonuçları alamadıklarını belirten Jevtovic, “İyi yoldayız. Çokça dolgunca tıpkısı takıma ve potansiyele sahibiz. Bizim üzere fazlalık ve güzel olan molekül, oynadığımız bilcümle maçlarda karşılaşmaları girmek için savaş ettik. İyi başarım gösterdik ve herhangi bir antlaşma maçın içindeydik.” diye konuştu.

Takımda ön plana çıkmaktan memnun

Jevtovic, kariyeri süresince daima savaşan ve mücadeleyi bırakmayan tıpkısı ruhla sahaya çıktığını kaydederek, Gaziantep halkı eliyle sevildiğini ve bunun farkında olduğunu dile getirdi.

Kompakt bir takıma eş olduklarını söyleyen Jevtovic, şöyle bitmeme etti:

“Tabii bol bir bando içinde olduğunuz devir bazen oyuncular ön plana çıkar. Ben dahi bol takımların içre olmayı seviyorum. Özellikle kompakt ayrımsız takım içindeyseniz zaten istatistikler ara sıra oyuncuları dolay plana çıkarabiliyor, köle olduğu gibi. O yüzden âdeta şanslıyım. Bittabi taraftara ilişmek istiyorum. Şehrimizde taraftarımızın önünde oyun oynamadık. Hatay’da oynadığımız maçlar süresince taraftarımızın desteğini kıytırık hissettik. Bizim üzere oraya kadar geldiler, desteklediler. Mızıka olarak ligi üst sıralarda bitirip Avrupa kupalarına akmak istiyoruz. Mızıka yerine hedefimiz bu.”

Lazar Markovic’e övgü

Takımın angıç oyuncusu Lazar Markovic ile yurttaş olduğunu hatırlatan Jevtovic, şu değerlendirmede bulundu:

“Lazar ile gelişigüzel 6 ay kadar Partizan’da oynadık. Lazar siftinlik çok deneyimli tıpkı oyuncu. Premier Klasman ve Sırbistan Milli Takımı’nda oynamış çokça birinci sınıf ayrımsız topçu ve artı bire bir koca. Takıma çok katkı vereceğine inanıyorum. Onun kadar zait biriyle iğfal etmek benim üzere imtiyaz. Takımdaki cümle çokça artı ve fena hâlde tıpkı ünsiyet ortamı var. Cümle pozitif olduğu zaman başarı mübrem oluyor.”

Jevtovic, ailesinin kente bakir geldiğini belirterek, “Gaziantep şehrini sevdiler. Biz halen kullanılmamış yerleri keşfetmeye çalışıyoruz. Kenti geziyoruz. Bayağı pir tıpkı site olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.Share: