Gayrimenkul vergisi için sonuç devir: Ödemelerde kullanılmamış devir!

Bina, arazi ve arsalar sahipleri tarafından herhangi bir yıl iki taksitle ödenen yurt vergisinde son periyot geldi. 2022 yılı yurt ve kasaba temizlik vergisinin önce taksit ödemesinin 31 Mayıs tarihine büyüklüğünde yapılabilecek. Taşınmazlar vergisi ödemeleri belediyelerin vezneci adisyon numaralarına EFT veya havale eliyle dahi ödenebiliyor. Antrparantez e Fehamet ve belediyelerin internet siteleri üzerinden rüşvet ifa ve takanak sorgusu birlikte yapılabiliyor.

Emlak vergisi ödemekle yükümlü mükelleflerin, 2022 yılı ikinci taksiti üzere akıbet ödeme tarihi 31 Mayıs tarihinde doluyor. Yurt vergisinde vatandaşların ürem yüküyle karşılaşmaması için vergilerini belirtilen tarihi kaçırmadan ödemeleri gerekiyor.

GAYRIMENKUL VERGİSİ SON IFA TARİHİ NE ZAMAN?

Yurt ve Çevre Kovanlık Vergisi ödemeleri üzere ödemelerde son gün ruz 31 Mayıs.

TAŞINMAZLAR VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Gayrimenkul vergilerinin ilgili belediyeye şahsen gidilerek ödeniyor. Gayrimenkul Vergileri Belediyelerin banka hesap numaralarına EFT yahut havale eliyle birlikte ödenebiliyor. Bazen belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ifa ve vecibe sorgusu birlikte yapılabiliyor.

Emlak vergisini online yerine şu şekillerde ödeyebilirsiniz…

1- Gayrimenkulün kapalı olduğu belediyenin Banka namına devretme evet dahi EFT yapabilirsiniz.

2- Dirimsel İdaresi Başkanlığı web sitesinden da emlak vergisi ifa işlemleri yapabileceğiniz alanlar arasında kayran alıyor.

3- E-Ihtişam platformu üzerinden değişik idrak borçlarınızı de ödeyebilirsiniz.
Platformdaki “İnternet Idrak Dairesi” sekmesinden yurt verginizi da görüntüleyebilirsiniz.

YURT VERGİSİ NASIL SORGULANIR?

Yurt vergisi, e-Ululuk sistemi üzerinden ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın hizmet verdiği İnternet Alacak Dairesi’nden gayrimenkul vergisi sorgulayabilirler. https://www.turkiye.gov.tr/gib-idrak-borcu-sorgu web sitesi üzerinden gayrimenkul verginizi sorgulayabilir varsa yurt vergisi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Antrparantez bankaların cep şubesi uygulamalarından üstelik taşınmazlar vergisi ödemesi yapılabilmektedir.

Çin’dahi gayrimenkul satışları 16 yılın dibinde

 

Küresel çaptaki gayrimenkul balonu nasıl sönecek?

 

Çin emlak vergisini erteleyebilir

 

Share: