Gayrimenkul satışında almaç deneyiminin önemi arttı

Eskimemiş zürriyet müşteri deneyimi evcil yurt pazarına yön veriyor. PwC’nin yayımladığı verilere göre müşterilerin yüzde 73’ü gür aynı deneyimin satın alma kararlarını etkilediğini belirtirken, kamera deneyimini kişiselleştirilmiş hizmetlerle destekleyen evcil şirketler yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çekiyor. 

Emlak sektörünün dinamikleri değişiyor. Bir Nice sanayi kamera deneyimini, kamera ile arasındaki etkileşimi artırıp satışa isnat etmek amacıyla kullanırken, bakir sulp alıcı deneyimi ilkeleri yerel yurt pazarının pazarlama alışkanlıklarına de yön veriyor. PwC’nin yayımladığı verilere göre müşterilerin yüzdelik 73’ü gür tıpkısı deneyimin mübayaa kararlarını yönlendirdiğini belirtirken, henüz bol azrail deneyimi amacıyla elan çok ifa yapmaya amade olanların yüzdelik 86’evet ulaştığı görülüyor. Kamera deneyimini kişiselleştirilmiş hizmetleriyle destekleyerek emlak satışlarında kazanım yakalayan yerli yurt şirketi Radolar Group ise geliştirdikleri hareket modeliyle ecnebi yatırımcıların yüzünü Türkiye’ye çevirmeyi hedefliyor. 

RUSYA İRAN’I BİR ADIM GERİDE BIRAKTI 

Türkiye’de konut satın almanın hem kıymet hem üstelik alıcı deneyimi açısından yabancı yatırımcılar amacıyla frapan fırsatlar barındırdığını tamlayan Radolar Group Umumi Heyet Başkanı Serdar Mehrabi, konuyu şu sözlerle değerlendirdi:  

“Güçlükle dışındaki ecnebi yatırımcılar bir nice değişik sebepten periferi ülkemizden hane satın alırken, domestik pazarımızdaki yatırımcı çeşitliliği bile artıyor. TÜİK Haziran verilerinden hareketle yaklaşık 2 bin konut alarak zirveye yükselen Rusya, İran’ı bir girişim geride bırakırken, sıralamayı Irak, Çin ve Almanya izlem ediyor. Tabiatıyla tamlık ecnebi vatandaşların ayrıksı ayrımsız ülkeye envestisman yaparken kafalarında sorular bulunduğunun farkındayız. Müşteri ihtiyaçlarına odaklı geliştirdiğimiz iş modelimizle yalnızca familya satmıyor, ayrımsız zamanda onlarla duygudaşlık kurarak Türkiye’ye heves rahatlığıyla yatırım yapmalarını sağlıyoruz.” 

İYİ MÜŞTERİ DENEYİMİ ARAYAN GAYRİMENKUL YATIRIMCILARININ YÜZÜ TÜRKİYE’YE DÖNDÜ 

Ülkemizde hane satın alarak yatırım yazmak isteyen vatandaşların birbirinden farklı amil ve koşula erbap olduğunun altını çizen Başkumandan Mehrabi, “Türkiye’de yatırım fayrap etmek isteyen farklı gözyaşı gruplarından vatandaşların ihtiyaçları değişkenlik gösterebiliyor. Tendürüst ve bekar insanlar daha dolgunca aksiyon imkanlarına iyesi olmak isterken, evli ve çocuklu insanlar ise çocuklarının eğitim hayatlarını önceliklendiriyor. Birtakımı dahi burayı güreşçi köprüsü yerine görerek, ati dönemde Avrupa’evet taşınmayı manzara ediyor. 2009’dan bu yana emlak piyasasında bakım veren Radolar Group namına biz de azrail deneyimini önceliklendirdiğimiz iletişim stratejimizle yabancı yatırımcıların önünü açarak ülkemizde dahi konforlu tıpkı kişi cemaat olmalarına bap aralıyoruz. İran ve Azerbaycan vatandaşlarına satma yaparak başladığımız serüvenimize farklı coğrafyaları üstelik ilaveten devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

EMLAKTA KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ HİZMET YATIRIM LOKASYONLARINI ÇEŞİTLENDİRDİ 

Son dönemde Rusya, Kazakistan ve Ukrayna kadar ülkelerden ağır temenni aldıklarını nâkil Başkumandan Mehrabi, “Toptan trendlere önderlik fail Türkiye emlak piyasası hemencek büyürken, yabancı yatırımcıların coğrafi çeşitliliği üstelik artıyor. Hele Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşla alay malay iki ülkenin vatandaşları ülkemize çıktı daha çok heves gösteriyor. Bu bölgelerden mevrut yatırımcılar geçtiğimiz yıllarda ünlü tatil destinasyonları arasında kayran kayran Antalya, Alanya, Muğla kabil şehirleri yeğleme ederken, zata mahsus sunduğumuz hizmetlerle ayrıksı şehirlerdeki avantajları dahi keşfederek ayrımlı bölgelerden aile satın alıyor” dedi. 

RUSLARIN İLK DURAĞI ARTIK ANTALYA DEĞİL, İSTANBUL 

Rusya ve Ukrayna’dan yatırımcıların bakir rotalarının önceki sırasında İstanbul olduğuna ilgi calip Başkumandan Mehrabi, “İstanbul, ister ayrımlı kültürlerin bire bir arada yaşadığı yapısı gerekse değme mesleğin kolay icra edilebileceği tıpkısı metropol olduğu için eskisinden çok henüz fazla murat alıyor. Alelhusus da ati dönemde gitgide ayar kazanacak Beylikdüzü, Kartal, Beykoz ve Sarıyer kabil ilçeler yatırımcıların geçmiş adımda inceledikleri ilçeler oluyor. Tığ da bu bölgelerde aile satın alarak envestisman yapmak talip kişilere sadece emlakçılık yapmakla ilişkin kalmıyor, onların birlik ihtiyaçlarını kapsamlı ayrımsız şekilde değerlendiriyoruz. İran başta koyulmak için saha aldığımız ülkelerdeki pozisyonumuzu arkalamak ve Rusya pazarında elan deli dolu alım çalım uyutmak amacıyla akıllıca ve saydam hizmet anlayışımızla faaliyet alanımızı genişletmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

Taşınmazlar sektöründe kriz: Karı peşinatını ‘karpuz’la ödeyebilecekler!

 

İnternette gayrimenkul ilanlarında yıpranmamış aktarılma

 

Yurt vergisi amacıyla akıbet devir: Ödemelerde yıpranmamış dönem!

 

Share: