Fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler Diyarbakır’ı objektiflerine yansıtacak

Diyarbakır’ın Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi eliyle planlı “Uluslararası Çağrılı Işık Günleri” kapsamında foto sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve natürel güzelliklerini çekecek.

Merkez Kayapınar ilçesinde tıpkısı restoranda gerçekleştirilen programda, Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili Arif Karaman, kentte mevrut işık sanatçısı ve gazeteci Muhammed Muheısen, Mehmet Aslan, Meram Bakmaz, Hüseyin Remzi Han, İskan Zer, İlker Karaman, Ali İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Maksat İbranoğlu, Ayşe Deli Dolu, Sema Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Haysiyet Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Maksat Meral, Kesat Arkadaşlık ve Yiğit Alper ile tıpkı araya geldi.

Karaman, programda, ilçenin ve ilin tanıtılmasına ulama sunmak amacıyla etkinliği kombinasyon ettiklerini söyledi.

Bugünden itibaren 4 çağ boyunca “Uluslararası Davetli Foto Günleri” düzenlediklerini kaydeden Karaman, “Ister ülke içinden gerekse mevki dışından misafirlerimiz var. Kayapınar’ımız sanatçı gözüyle öne çıkacak. Burayı marka kent haline tahvil hedefiyle insanlara yansıtacak bildirme bol pozları, yer bol anları onların gözüyle ihata etmek istiyoruz.” dedi.

İlçenin 20 sene içre çokça geliştiğini ve modernleştiğini belirten Karaman, şöyle konuştu:

“Bu vesileyle bu hafta tarihe aynı had alışmak istiyoruz. Kayapınar’ın güzelliklerini, kocaman yerlerini dolay plana çakozlamak, modern görüntüsünü, site yaşamını ülkemize ve dünyaya tanıtmak istiyoruz. Kocaman aynı etap olacağını düşünüyoruz. Arsıulusal bilinen basın ajanslarına, dergilere müteharrik balaban misafirlerimiz var. Domestik ve ecnebi işık sanatçılarımız, matbuat mensuplarımız var.”

“Uluslararası Çağrılı Işık Günleri” kapsamında 18 Eylül’e kadar fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve tabii güzelliklerini çekecek, düzenlenecek söyleşilerde fotoğrafın inceliklerini paylaşacak.

Share: