Fındık fiyatı 47 liralarda dengelendi

Giresun’bile erkin piyasada fındık fiyatı güzeşte hafta yakaladığı 47 liralardaki fiyat istikrarını korumaya bitmeme ediyor.

Giresun’üstelik geçen hafta 1 teklik artışla 47 liraya yükselen fındık fiyatı, bu hafta boyunca dahi 47 liralık eşit istikrarını korudu.

Son iki haftadır fındık fiyatının 47 teklik seviyelerinde olduğunu ve benzeri müddet bu seviyelerde olabileceğini belirten Keşap Ziraat Odası Başkanı Abdullah Delimsirek, “Güzeşte hafta fındık fiyatı 1 liralık yükselişle 47 lira olmuştu. Başıboş piyasadaki 47 lira karşılık istikrarını bu haftada sürdürdü. Önümüzdeki birkaç hafta fındık fiyatının 46-47 teklik seviyelerinde olacağını öngörüyoruz. Fakat sene sonuna akla yatkın fiyatlarda aynı yükseliş olacağını söyleyebiliriz. Üreticiler açısından bakıldığında ise müstacel ihtiyacı olanlar ve gurbetçiler doğrusu piyasaya fındığını indirdi. daha çok üreticilerin ihtiyacı kadarını azade piyasadaki fiyatlara bakarak satacaktır. Bu de önümüzdeki haftalarda fındık fiyatının ayrımsız cirim henüz yükselmesini sağlayacaktır” dedi. – GİRESUN

Share: