Fethiye’nin Foça Mahallesi’ne Kullanılmamış Mesire Alanı Kazandırılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi, Fethiye’nin Foça Mahallesi’nde mesire alanının aranjman çalışmalarına başladı. Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Osman Gürün ve Fethiye Şehremini Bilici Kişmiri çalışmaların başladığı mesire alanında incelemelerde bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye’nin Foça Mahallesi’nde kâin mesire alanının düzenleme çalışmalarına başladı. 2 milyon 655 bin TL maliyet ile çalışmaların başladığı alanda Foça Mahallesi’ne yeni tıpkı yaşam alanı kazandırılacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mesire alanında başlayan çalışmaları yerinde incelerken, projenin serencam durumu karşı bilgi aldı. Komutan Gürün’e müzakere sırasında Fethiye Belediye Başkanı Alim Esmer da eşlik etti. İncelemede mütekellim Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün, “Fethiye’de vatandaşlarımızın içtimai alanlarda henüz aşkın tıpkı araya gelmesi üzere mesire alanımızda iş başlattık. Vatandaşlarımız heves rahatlığıyla bu alanda geçenek geçirebilecek. Cemi eskimemiş tesislerimizde olduğu gibi burada da baran suyu cem deposu yaptık. Yeşil alanlarımızı bu akarsu ile sulayacağız. Mesire alanımız başta Foça mahallemiz doğmak için tüm Fethiye’mize anlı şanlı olsun” dedi.

“İKİ CÖMERT BELEDİYE ÇALIŞIYORUZ”

Fethiye Şehremini Alim Kara ise “Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi iki ahi uray olarak Fethiye’mize hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Foça’da süreduran durumdaki bu alanın Fethiye’mize, bölüt kazandırılması üzere Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte çalışmalarımız sürüyor. Zaman çalışmayı yerinde inceledik. Az Çok mebzul bir şekilde ilerliyor” diyerek konuştu.

Share: