Facebook Yahoo ile tıpkı kaderi mi paylaşacak?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

VAKTIYLE Yahoo dünyanın sunu popüler genel ağ sitesiydi. Kül internet kullanıcılarının günde sunma birkaç ayrımsız sefer girdiği benzeri kent konumundaydı. Ancak dev genel ağ sitesi sıkılma verici benzeri düşüşün arkası sıra vakit kaybetmeden Asya’nın muayyen bölgelerinde ara sıra hayranları olan sıradan tıpkısı internet sitesine dönüştü.

MarketWatch yazarı Therese Poletti, Markka Zuckerberg’mağara Facebook’u dahi aynı ayrımsız nahoş rotaya çeviriyor olabileceğini belirtiyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, Facebook’un tarihinde ilk defa kullanıcı düşüşü ifade ettiği 2022’nin ilk çeyreğinin ardından bina kuruluş Sermaye ikinci çeyrekte tarihinde ilk defa gelirlerinde düşüş paylaştı. Zuckerberg’in bu akse sürecindeki cevabı ise rakiplerini dövmek yönünde oldu. Poletti konuyla ait açıklamasında Meta’nın, “platformu neredeyse öldürecek ve KÖLE demokrasisini bile yanında götürecek yoğun sulara” yöneldiğini yazdı.

Zuckerberg şirketin ana uygulamalarını kullanıcıların ulaştığı içerikleri yönlendirebilmek için sentetik zekaya çok henüz tabi ağıl getiriyor. Bu Çin’in TikTok uygulamasının taklidi niteliğini taşıyor. söz konusu girişim Facebook ve Instagram algoritmalarında kullanıcılara daha fazla pahal verecek vahim ayrımsız değişimi meni ediyor. Zuckerberg, şirketin ikinci çeyrek altın dengelem açıklamasında, Sermaye’nın uygulamaları içerisinde takip edilen insanlar veya hesaplar namına sezme motoruna daha aşkın güvenileceğini söyledi. söz konusu değiş yayınlarda veya videolarda tamamen yabancılardan gelen içeriklerin görüleceği anlamına geliyor. Poletti kullanıcıların halihazırda TikTok üzerinden bunu yapabildiğine dikkat çekti.

Zuckerberg açıklamasında, “Şu anda tıpkısı kullanıcının Facebook akışındaki içeriklerin kestirmece %15’i ve Instagram akışlarında ise biraz elan dahası sentetik zeka vasıtasıyla strateji etmediğimiz kişiler yahut grupların hesaplarından tavsiye edilmektedir. Bu rakamların ati yıl iki katın üstünde artmasını bekliyoruz” ifadelerine kayran verdi.

Sosyal iletişim araçları devi sonuç beş altı yıldır skandallarla sarsılıyor. Bu skandalların sunu büyüğü ise şirketin ÇAKER seçimleri boyunca insanların kavisli bilgilendirilmesine ve kışkırtılmasına yardımcı olacak kullanıcı verilerinin satışına cevaz verilmesiydi. Kutuplaşan Facebook kullanıcıları seçim sonucunda adeta derbent boğaza gelmişti ve sonuçları hazmedemeyen çarkıt KÖLE Başkanı Donald Trump’ın bağnaz destekçileri ÇAKER Kongresi’ni basmıştı.

Poletti Sermaye’nın bu tecrübeden tek özdek öğrenmediğini belirtiyor. Çünkü yıpranmamış algoritmayla gelişigüzel çalışmalar veya yer azından algoritmalar ne yabancının kullanıcı içeriklerini göreceğine karar verir ayla gelecek.

Facebook ve tamam dünya, keskin oruçlu kimselerin bu algoritmaları elbette özlük istekleri amacıyla yönlendireceklerini çoktan öğrendi. Kışkırtıcı yayınların yahut videoların baskınlığı, yabancı karşıtlığı getirecek yarıcı içeriklere zaman olduğundan daha korkutucu ayrımsız ölçekte etken kabil. Poletti yer bereketli ihtimalle Facebook kullanıcılarının bir zamanların Yahoo hayranlarının yaptığı kabil ayrılma zamanının geldiğine değişmeyen vererek farklı uygulamalara yöneleceğini öngörüyor.

Zuckerberg Facebook ve Instagram’birlikte yapay zekanın henüz fazla devreye girmesinin yanında ‘metaverse’ hayali için de eş kaynağını artıracağını açıkladı. Poletti Sermaye CEO’sunun bu hayalini açıklarken şu ifadelere kayran veriyor:

“Zuckerberg’mağara şişman vizyonu, dijital aynı gece kulübünde veya toplantı odasında veya istediğiniz rastgele yerde arkadaşlarınızla takılabilmeniz üzere hantal bire bir kulaklığın takıldığı; çimlerin, çiçeklerin, havanın, gökyüzünün, hayvanların ve insanların köken dünyasından okşamak isteyenlerin yaşadığı dijital tıpkısı âlem yaratmaktır.”

“Mevhum gerçekliğin takkadak nüfusun aşağı aynı kesimi ortada popüler olduğu halihazırda kanıtlandı. bununla birlikte Yahoo’nun Kurucu Ortağı Jerry Yang’ın çoktan öğrendiği için temel hareket bitiren tarafından benimsenemeyecek kadar ızdırap düşünülmüş durumda. Bunun namına, Facebook’taki Zuckerberg’mağara imdi umursamadığı tam yaşlılar; ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabalar, botlar tarafından yönetilirken, meta destekçileri eskimemiş tıpkısı dünyaya odaklanacak: Erinçsiz edici, potansiyel kendisine distopik gelecek.”

Poletti Facebook ve Instagram’ın kaydettiği büyümenin gelecek düzem kullanıcılar yardımıyla değil kitlelere seslenme etmesiyle gerçekleştiğine dikkat çekiyor. MarketWatch yazarı Meta’nın bu kullanıcılarını kaybetmesi yerinde reklam gelirlerinin düşeceğini ve bir Yahoo’nun bir cins etkin cihazlara geçememesi kabil dinç rakipleriyle yarışamayan tıpkı şehir ve hizmetler topluluğu halini alacağını söyledi. Bu noktaya gelinmesi yönündeki değişmeyen donör ise yine şirkette koşulsuz bir şekilde sunma aşkın sözü geçen adam olan Kurucu CEO Markka Zuckerberg olacak.

Etkin baziçe reklamları sebep yalan söylüyor?

 

İngilizler toplumsal iletişim araçları dolandırıcılarına 63 milyon paund kaptırdı

 

Share: