Evine Benzeri Haftada İki Kez Haydut Giren Yakup Korkmaz: “Hırsıza Gerçeklik de Dayanmadı”

Malatya’da depo kendisine geçer eve bir haftada iki nöbet eşkıya girdi. Habbe sahibi Yakup Korkmaz, “Kapıları soy ettirdim kim hırsız girmesin. Ama hırsıza töz da dayanmadı. Bu defa kapıyı bıraktı, camdan girdi. Tıpkısı hafta içerisinde iki yol hırsızla muhatap olduk” dedi.

Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki Taştepe Caddesi’nde bulunan ve Yakup Korkmaz’a ilişkin olan iki kıvrım eve aynı haftada iki yol haydut girdi. Hırsızın eve giriş andaç güvenlik kameralarına yansıdı.

İlk arakçılık, 11 Ağustos’ta meydana geldi. Kimliği belgisiz haydut, habbe canip kapısının üzerinden atlayarak ikinci kata bundan sonra. Tıpkı müddet peş katta gezinen hırsız, elan sonradan kötü indi ve demir kapıyı kırarak eve girdi. Bu anlar, habbe asayiş kamerasınca görüntülendi. Tıpkısı oto teyp araklayıcı harami, evden ayrıldığı esnada ayırt ettiği düzenlilik kamerasını birlikte kırdı.

İkinci hırsızlık olayı ise 16 Ağustos’ta yaşandı. Bu nöbet lüp çatısından aşağıya nazil kimliği belgisiz eşkıya, habbe arkasındaki camı kırarak içeriye girdi, evde bulunan benzeri oto teyp ile tıpkısı koşa hoparlörü alarak kaçtı. İkinci hırsızlık dahi asayiş kamerasına yansıdı. Hırsızın evin içerisindeki bayındır tavırları ilgi çekti.

“EVİ TAMAMEN DAĞITMIŞ. NE ARADIĞINI DA BİLEMİYORUZ”

Korkmaz, 11 Ağustos’ta meydana mevrut ilk arakçılık olayını benzeri dönüş bilahare öğrendiklerini tabir ederek, “İlk arakçılık olayında eve geldiğimizde konu ve pencerelerin fay olduğunu gördük. Durumu güven ekiplerine bildirdik. Evi tamamen dağıtmış. Ne aradığını bile bilemiyoruz. Birçok zer kayıt var. Birçok elektronik kayıt ve hurda malzemeleri burada depolamıştık. Takkadak bir oto teyp almış. İkinci hırsızlık olayında birlikte tıpkı oto teyp ile hoparlör çalınmış” dedi.

“BİR HAFTA İÇERİSİNDE İKİ KERE HIRSIZLA MUHATAP OLDUK”

Korkmaz, “Hangi aradıklarını bilmiyoruz. Her iki olayda üstelik evim kenef edilmiş ve beis mevdu. Kapıları köken ettirdim kim haydut girmesin. Amma hırsıza cins dahi dayanmadı. Bu öğün kapıyı bıraktı, camdan girdi. Benzeri hafta içerisinde iki kez hırsızla muhatap olduk” diye niteleyerek konuştu.Share: