Etkisiz kuzuluk mevrut futbol sahası yeniden hizmete kazandırılıyor

Cahillik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Denizli Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Denizli’de tesisleşme çalışmaları atiklik kesmeden devam ediyor. Serencam olarak muasırlaşma çalışmalarına başlanan Başkarcı Stadı, teceddüt çalışmaları sonrasında baştan hizmete kazandırılacak.

Denizli’de tesisleşme hamleleri devam ediyor. İl Merkezi ve ilçelerde yapılan spor yatırımları ile adeta spor devrimi yaşanıyor. Faziletkâr nitelik standartlarında yurtlar, Bilgisizlik Merkezleri, Spor Salonları yapılırken bire bir yandan üstelik statlarda modernleşme çalışmaları şehrin temas köşesinde bitmeme ediyor. Son olarak modernizasyon çalışmalarına başlanan Başkarcı Stadı yapılan değişikliklerle baştan gelecek. Henüz önce saf çim olan dayanak noktası, FİFA standartlarında sentetik dayanak noktası ile kaplanacak. 4’lü soyunma odası ve seyirciler için sekilik ve lavabolar dahi modernleşme çalışmalarının içre. Yapılan çalışmalar sonrası alışılmadık aynı yüze kavuşacak olan Başkarcı Stadı bir nice müsabakaya karı sahipliği yapacak. Başkarcı Stadının Gençlik Haftasına kullanıma açılması planlandığı bildirildi.

“Tesisleşme olmazsa olmazımız”

Atılan imzaların peşi sıra çalışmalara başlanan Başkarcı Stadı ve bitmeme eden tesis yatırımları karşı izah işleyen Denizli Toyluk ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, sporda başarının disiplinli bire bir çalışmayla ve çalışmaların yapılabileceği modern tesislerle geleceğini ifade etti. Dalan ve İlçelerde yatırımların bitmeme ettiğini dile getiren İlman, sanayide bellik site olan Denizli’yi sporda ayraç site açmak üzere, tesisleşme hamlelerinin balaban mülhak ayar olacağını sözlerine ekledi. – DENİZLİ

Share: