ESIR senatosu eleştiri yasayı onayladı

ÇAKER Senatosu’nda kapsamlı sağlık, abuhava ve idrak düzenlemelerini içeren eskimemiş kanun tasarısı akseptans edildi. Kamuoyunda aynı süredir tartışılan ve ‘Enflasyon Tenkis Yasası’ kendisine adlandırılan kanı, zaman Senatoda yapılan oylamada 50’ye cebin 51 ile onaylandı.

50 Cumhuriyetperver ve 50 Demokrat Partilinin bulunduğu Senatoda tasarının kaderini Komutan Yardımcısı Kamala Harris’in kullandığı fikir değiştirdi.

Cumhuriyetperver senatörlerin topu, ilgili kanun tasarısının ekonomiyi henüz da kötüleştireceğini savunarak “Yararlı” oyu kullandı.

8 Son Teşrin mesafe seçimleri öncesi KÖLE Başkanı Joe Biden yönetiminin siyasal ve ekonomik başarısı olarak değerlendirilen tasarının gelecek hafta cuma namazı haset Temsilciler Meclisine gelmesi bekleniyor.

Enflasyonu Tenkis Yasası’nın, BENDE tarihinin arz iri abuhava yatırımını olta ettiği, esenlik alanında ilk kez belli başlı reçeteli ilaçların fiyatını danışma etme ve süresi dolan keyif hizmetleri sübvansiyonlarını sürdürme yetkisi ödeme üstüne nazik tadilat içerdiği kaydediliyor.

Tasarının, bakir alacak düzenlemeleri ile gelecek 10 yılda 700 bilyon dolar ek dirimlik oluşturacağı, bunun 430 milyar dolarının özellikle karbon emisyonunu azaltmada ve sağlık hizmetlerinde kullanılacağı belirtiliyor.

MEMLUK’de tüketici kredileri beklentileri aştı

 

KÖLE’de tarım dışı istihdam verileri açıklandı

 

Share: