Eşini 8 kurşunla öldüren gaddar âdem kayınvalidesini suçladı

DENİZLİ’nin Merkezefendi ilçesinde, bire bir bala annesi eşi İrem Cihan’i (18) tabancayla 8 halk üzücü ederek öldüren Ferhat Dünya (27), ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı davada, kayınvalidesi Hatun Gökgöz’ü suçladı. Âlem, “Sıkça eşimin benin aldattığını söylüyordu. Ayrıntılı süre bu sözlerine inanmadım. Fenomen haset ise eşimle arasında sabık bir müzakere kaydını kaygı adına bana attı. Eşime mesajı sordum. Bana cebe doğrulttu. Diğeri ile ilişkisi olduğunu söyledi. Eşimin üzerine atladım. O dakikadan sonraları olanları hatırlamıyorum” dedi.

Fenomen, sabık yıl 7 Haziran’da kırsal Aşağışamlı Mahallesi’nde meydana geldi. 1 yıllık evli olan Ferhat Cihan ile İrem Evren beyninde evde ailevi mesail zımnında ağız dalaşı artık. Tartışmanın büyümesi üstüne Ferhat Evren, tabancasıyla eşine arka arkaya 8 el biberli edip, kaçtı. Cebe sesini duyan komşularının ihbarı üzerine, görüngü namına kurnaz ve esenlik ekipleri atıf edildi. Esenlik ekibinin yaptığı kontrolde, 1 aylık bebeği olan İrem Âlem’in hayatını kaybettiği belirlendi.

Daha önceki bir müzikholde konsomatris adına çalışan Bayan Gökgöz, iddialara bakarak kızının başkalarıyla gelişigüzel olduğuna dair damadına sesli mesajlar gönderdi. Sesli mesajları düz yapım ustası Ferhat Dünya’in eve gelince eşini yere yatırıp, tabancayla peş peşe dokunaklı edip, 8 kurşunla öldürdüğü belirlendi. Fenomen yerinden kaçan Ferhat Dünya, cingöz aracılığıyla yakalandı. Adliyeye sevk edilen Dünya tutuklandı.Soruşturmanın ardından Ferhat Evren için, ‘Tasarlayarak kasten eşini öldürmek’ suçlamasından ağırlaştırılmış müebbet mapushane cezası istemiyle Denizli 4. Ağırbaşlı Ceza Mahkemesi’nde sav açıldı. Davanın evvel duruşması bugün görüldü. Duruşmaya vakfedilmiş sanık Ferhat Âlem, öldürülen İrem Âlem’in annesi Eş Gökgöz ve tarafların avukatları katıldı.Sanık Âlem, duruşmadaki ifadesinde, kayınvalidesi Bayan Gökgöz’ü suçlayıp, “Sıkça eşimin benin aldattığını söylüyordu. Teferruatlı müddet bu sözlerine inanmadım. Olay günü ise eşimle beyninde geçen ayrımsız istişare kaydını tema namına bana attı. Eşime mesajı sordum. Bana silah doğrulttu. Diğeri ile ilişkisi olduğunu söyledi. Eşimin üstüne atladım. O dakikadan sonraları olanları hatırlamıyorum. Eşimle aramı kayınvalidem bozdu. Eşim evimizden çokça annesiyle ara geçiriyordu. Annesinin dolduruşuna gelerek benden şikayetçi oldu. Ne ant aramızı düzeltsem annesi araya girip yeniden aramızı açıyordu” dedi.Mahkeme heyeti duruşmayı, tarafların şahit dinlenmesi talepleri isteği üzerine 6 Haziran’a erteledi.

Diğer yandan sanık Ferhat Cihan’in avukatları, Hanım Gökgöz için ‘cinayete azmettirme’ suçundan Denizli Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu.

Share: