Erzincan’da polis güçleri ekipleri yoluyla okul çevrelerinde denetimler sürüyor

Erzincan’da polis ekipleri yoluyla terbiye ve öğretimin sakıncasız aynı ortamda sürdürülebilmesi üzere meslek çevresinde başlatılan denetimler sürüyor.

Erzincan Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, eğitim ve öğretimin sakıncasız tıpkı ortamda sürdürülebilmesi için ekol çevresinde yapılan denetimlerde ibret kişiler üstünde taharri yapılırken, çevredeki kafe, internet kafe, büfeler ve iş yerlerinde de denetimler gerçekleştirildi.

Ekipler, denetimler çerçevesinde yoldan çevirdikleri gençlerin kimlik sorgulamasını yaptı. Denetimler ve çalışmalar terbiye dönemi süresince meslek ile çevrelerinde bitmeme edecek.

Konuya ilişkin Erzincan Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Erzincan devlet genelinde 145 personel ve 14 motorize ekibimizin görev aldığı ‘Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Denetimi Uygulaması’ çerçevesinde 127 gelişim yeri, genel ağ kafe ve baziçe salonu, 72 otopark ve bahçe, 5 kullanılmayan yapı uygulama boyunca arama edilmiş, 596 kişinin GBT sorgusu yapılmıştır. Erzincan Valiliği marifetiyle alınan Ekol Önlerinde, Çevresinde Okulla İlgisi Yoksuz ve Hastalık Veren Kişilerin Uzaklaştırılmasına Dayalı Karar’a yeraltı hareket eden 1 şahsa Kabahatler Kanunu 32. maddede vadi kayran ‘Emre Marjinal Davranış’tan 581 TL idari nakdî ceza uygulanmıştır. Erzincan devlet genelinde meslek önleri ve çevrelerinde gerçekleştirdiğimiz umumi düzenlilik uygulamaları haricinde, polis bastırık bölgesinde mevcut 144 okulda, 121 güvenli eğitim eş güdüm görevlisi, 54 meslek-methal çıkışlarından mesul ekip ve 3 meslek manşet görevlisi ile çocuklarımızın ve gençlerimizin korunmasına yönelik denetimlerimize bitmeme edeceğiz.” denildi. – ERZİNCAN

Share: