Erdoğan Toprak’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Aynı Gemideyiz’ Tepkisi: “Vatandaş Sandalda, Sandal bile Su Alıyor”

CHP Genel Komutan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Arazi, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hepimiz tıpkı Türkiye gemisinin içindeyiz” sözüyle ilişkin “Bu vatandaş Tayyip Erdoğan ile benzeri gemide değil. Zira Tayyip Erdoğan’ın sarayları var. Tayyip Erdoğan’ın emrinde 13 modül uçağı var. Çocuklarının gemi filolaları ve gemicikleri var. Yurttaş sandalda. Sandal bile su alıyor. Akarsu almasının sebebi birlikte Tayyip Erdoğan’ın izlediği politikaların sandalı delmiş olması” dedi.

CHP Umumi Başkan Koordinatör Başdanışmanı ve İstanbul Saylav Erdoğan Yer, CHP’nin kadro toplantısı amacıyla geldiği Niğde’da ANKA Malumat Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

Erdoğan Yerey, toplantıya ilişkin, “Sizin üstelik gördüğünüz gibi kısık bire bir ilişki var. Sayın Kılıçdaoğlu’na, katlanılamaz ayrımsız görelik var. Esnaf ziyaretinde, buradaki vatandaşın ilgisi bire bir mitinge dönüştü. Esnafın tıpkı kısmını ziyaret ederek sorunlarını dinledik. Burada da gördüğüm esnaf boğunuk. Bu toprak tarımla geçinen bire bir nahiye. Tarımdaki ağırbaşlılık esnafa da yansımış durumda. Esnaf kan ağlıyor, siftahsız kapattığı günler var. Bizi bahtiyar eden tarafı, öğür yerine şunu söyleyebilirim ki; CHP’nin burada iri aynı lehtar kitlesi oluşturduğunu elde etmek bizi mutlu ediyor” dedi.

“TÜRKİYE İÇİN UMUTLUYUM”

CHP’ye balaban katılma olduğunu anlatım fail Toprak, “Türkiye için umutluyum, Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir meselesi bulunmayan. Türkiye’nin boğunuk tıpkısı süreçten geçtiğini üstelik söyleyebilirim” dedi.

“BU VATANDAŞ TAYYİP ERDOĞAN’IN GEMİSİNDE DEĞİL”

Yerey, Cumhur Reisi Erdoğan’ın Türkiye’nin ihtiyacının nema yükseltmek olmadığını söyleyerek, “Hepimiz ayrımsız Türkiye gemisinin içindeyiz” ifadelerine “Bu yurttaş Tayyip Erdoğan ile ayrımsız gemide değil. Zira Tayyip Erdoğan’ın sarayları var. Tayyip Erdoğan’ın emrinde 13 pasaj uçağı var. Çocuklarının gemi filolaları ve gemicikleri var. Onun üzere bu yurttaş Tayyip Erdoğan’ın gemisinde değil. Vatandaş sandalda. Sandalet üstelik su alıyor. Akarsu almasının sebebi birlikte Tayyip Erdoğan’ın izlediği politikaların sandalı delmiş olması. Bire Bir gemide değiller, benzeri kaderi paylaşmıyorlar. Tayyip Erdoğan’ın sofrasında bir kuş sütü kalık. Bu vatandaşın sofrasında vukufsuz ekmekten bambaşka tıpkı husus yok” diye reaksiyon gösterdi.

“ALLAH AŞKINA TAYYİP ERDOĞAN’IN HANGİ DEDİĞİNE İNANACAĞIZ”

Erdoğan’ın Türk lirası mevduatına kan dolaşımı çağrısı amacıyla ise Arazi, “TL’ye dönenlerin kâffesi kötülük etti. Tayyip Erdoğan cebinden karşılamadı. Ceremesini vatandaş çekti. Türkiye’yi Suriye bataklığına soktu. Esad devrilecek dedi, zaman Esad’la görüşmek üzere kapılar aralanıyor. Tanri aşkına Tayyip Erdoğan’ın hangi dediğine inanacağız? Bugün insan kesiyorsunuz dedi Suudi Arabistan’a, kapısında bekliyor. Mürekkep Fellah Emirlikleri’ne darbecisiniz dedi, emirliklerin benzeri prensini Tayyip Erdoğan karşıladı, helikopterle kupon arazileri gezdirdi” dedi.Share: