Enkazdan kurtarıldı, “Ampute takımında sporcu kabil miyim” diye sordu

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde çöküntü altında annesini, babasını ve kız kardeşini kaybeden ve saatler sonra enkazdan çıkarılan 20 yaşındaki Alperen Yılmaz gönderme edildiği Bolu’dahi tedavi altına alındı. Fahri kendisine bölgede çalışan ve Mücahit’i görüp ekiplere vukuf veren iş kadını Mustafa Buğra Tütsülü, Bolu’ya gelerek kurtardıkları Derviş Yılmayan’ı Bolu Valisi Erkan Kılıç ile hastanede görüşme etti. Yılmaz ziyaret sırasında, “Ampute takımında sportmen türlü miyim” diyerek sordu.

Arama kurtarma ekiplerine destek vermek amacıyla gittikleri Hatay’bile fahri olarak çalışan iş adamı Mustafa Buğur Bulanık, Cumhuriyet Altını Mahallesi 311. Çıkmaz Zafer Apartmanı’nın enkazında duyduğu sesin ardından, kepçenin açtığı kriz çukurunda Derviş Yılmayan’ı (20) gördü. Derviş’in yaşadığını gören Bulanık bir lahzada arama istirdat ekiplerine bilgelik verdi. Taharri kurtarma ekiplerine Alperen Yılmayan’ın akrabaları ve çevrede bulunan vatandaşlar bile destek verdi. Enkazda ölçülü kurtarma çalışması sonucunda Alperen Yılmaz 72 saatin ardından esen namına enkazdan çıkarıldı. Alperen Yılmayan’ın sesini duyan ve kurtarma çalışmalarına katılan fahri iş kadını Mustafa Buğur Tütsülü, tedavisine Bolu İzzet Baysal Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde bitmeme edilen Derviş Yılmayan’ı kavramak için Bolu’ya geldi. Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kişi Minisker ve Yılmaz’ın akrabaları vasıtasıyla karşılanan Mustafa Buğur Tütsülü, Derviş’i otama gördüğü odada ülfet ederek afiyet durumu hakkında bilgiler aldı. Binadan sâdır donmuş bedenlerin üzüntüsünü dinamik Mustafa Buğra Bulanık, enkazdan Alperen’in çalışkan çıkmasının oradaki herkese rüya verdiğini, depremzede Mücahit Yılmayan ile konuştuğunda moralinin gani olduğunu iletti. Ziyareti sırasında Mücahit Yılmaz ile konuşan Sisli, Yılmayan’ın “Ampute takımında sportmen olacağım koca, devletimiz bizlerin birlikte ve onlara minnettarız” dediğini iletti.

Öte yandan Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde depremde yıkılan binada yaşamını yitiren öğretim yardımcısı Sinan Yılmayan (51) ile eşi Ebru Yılmayan (46) ve kızları Övgü Yılmaz’ın (15) Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde toprağa verildiği, 20 yaşındaki Alperen Yılmaz’ın, aileden geriye küsurat yegâne emanet olduğunu öğrenildi. – HATAY

Share: