Engin Özkoç: Evvelden Olan Önyargıların Bundan Sonra Namevcut Olduğunu Görüyoruz

CHP Kol Başkanvekili Açık Deniz Özkoç, “Evvelce olan önyargıların çıktı bulunmayan olduğunu görüyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun alelade balaban tıpkısı mütevazilik ve içtenlikle seslendirdiği ‘helalleşme’ karşılığını dahi görüyor” dedi.

Açık Deniz Özkoç, partisinin zaman Niğde’üstelik yaptığı kadro toplantısı sonrasının peşi sıra ZÜMRÜDÜANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı. Niğde’deki izlenimlerini aktaran Özkoç, “Mebus çıkartacağımıza istekle inanıyoruz. Esnaf çok bahtiyar, bizi gördüğü üzere. Dertli üstelik bugüne büyüklüğünde yaşadıkları amacıyla. Yaşadığı seçme şeyi bizimle paylaşıyorlar. Ömer Fethi, burada basit çokça yüzü sıcak benzeri mebus. Örgütümüz çokça dolgunca çalışıyor burada. Vatandaşlar, imdi kurtuluşun Budun İttifakı’nda olduğunu söylüyor. Tığ bile onlara diyoruz kim ‘Bize katılın, hep gelişigüzel yaşanacak tıpkısı Türkiye’yi gelişigüzel nesir edelim’. Asla durmayacağız” diye konuştu.

Özkoç, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun “Önyargılarınızdan kurtulun” sözlerine ilişik, “Evvelden olan önyargıların imdi namevcut olduğunu görüyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun hoşur büyük benzeri mütevazilik ve içtenlikle seslendirdiği ‘helalleşme’ karşılığını da görüyor. Biz üstelik insanız. Biz de insanlardan oturmuş bir siyasi partinin temsilcileriyiz. Hatalar yapabiliriz. Sorumluluk yapıyorsak bu hatalarımızı göreceğiz ve bu konuda, kime alın yaptıysak oturacağız, konuşacağız, helalleşeceğiz. Yurttaşlarımızın hiçbirisini ayrıştırmıyoruz. Onlarla birlikte, bu arada nöbet akın etmek istiyoruz. ‘Falanca siyasal parti, filanca siyasi parti’ diyerek bakmıyoruz. ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşları’ diyerek bakıyoruz. Birlikte kat yürüyeceğiz. Görüyoruz, vatandaşlarımızın kafasında hiçbir önyargı bulunmayan. Bizi kucaklıyorlar, tığ de onları kucaklıyoruz” dedi.

Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye gemisindeyiz” sözlerine ilgilendiren bile “Recep Tayyip Erdoğan, insanlarımızla hiçbir antlaşma tıpkı gemide olamadı. O, sarayda yaşıyor ve saraydan bakıyor. Dışarda hareketli insanların halini, hatırını anlamadığı için ‘Gece yatarken bal ile camız yoğurdunu karıştırıp beraber yiyip, yatın’ diyecek büyüklüğünde halktan uzaklaşmış ayrımsız reis. Tığ, onunla ayrımsız gemide değiliz. Tığ, vatandaşımızla ayrımsız gemideyiz. Bu gemide geçinemeyen insanlar var, ati hayali kuramayan gençler var, çile çekici çiftçilerimiz var ve biz onlarla gelişigüzel Türkiye’yi epey gene kredili tıpkı mevki haline getirebilmek üzere elimizden geleni yapacağız” diye niteleyerek konuştu.

Özkoç, “Türkiye’de tek çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir kadınımızın başı önüne meyilli mümteni. Tahsilini yapmış hiçbir gencimiz tembel kalmayacak. Tahsilini yapamamış gençlerimiz iş sahibi yapılacak. Eğitim kursları ile onlar birlikte eğitilecek ve bir işe muhakkak sokulacak. Onun üzere biz Türkiye’yiz” dedi.Share: