En sevdiği oyuncak ayısını depremzede füru amacıyla verdi

İzmir Çeşmeli Nisanur, genişlik sevdiği oyuncak ayısını depremzede çocuklara uğratmak amacıyla bağışladı.

10 ilde meydana mevrut ve tam Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından başlayan arkalama kampanyası büyüyerek devam ediyor. İzmir Pınar’den üstelik deprem bölgesine çokça miktarda arkalama malzemesi giderken, Pınar Belediyesi, Çeşme’dahi konuk edilen depremzedelerin çul ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Alaçatı’daki Eklenmiş Bakım Binasında ücretsiz butik hizmeti vermeye başladı.

Çeşmelilerin depremzedeler için bağışladığı çokça miktardaki hiç kullanılmamış giyim malzemesi, Çeşme Belediyesi Alaçatı Ilişik Hizmet Binasında gönüllülerce ayrıştırılarak tasnif edildi. Çeşme Belediyesi, Pınar Turistik Otelciler Birliği ve AFAD’ın koordinasyonu ile Pınar’deki otellerde konuk edilen depremzedeler, her nev giysi ihtiyaçlarını Alaçatı Mülhak Bakım Binasına giderek karşılayabiliyor. Ayrıca depremzede çocukların de oyuncak ve kırtasiye ihtiyaçları, aynı yerde karşılanıyor.

Nisanur, oyuncak ayısını bağışladı

8,5 yaşındaki Nisanur Temiz birlikte, depremzede kollar üzere arz sevdiği oyuncak ayısını bağışladı. Nisanur, “İnşallah depremden kurtulursunuz. Size arkalama edebileceğim kadar her şeyi göndereceğim” diye yazdığı bire bir notu üstelik bağışladığı oyuncak ayısına ekledi.

Alaçatı Mülhak Hizmet Binasında, giyim malzemelerini ayrıştırmak için gönüllü yerine etkin Şaziye Temiz, kızı Nisanur Arı’ün depremzede ayrıntılar amacıyla bağışladığı oyuncak ayısını ve yazdığı notu, bağışlanan oyuncakların arasına özenle yerleştirdi. – İZMİR

Share: