Emniyetten polislere “ancak kumanya dağıtıldığı” iddialarına ilişik açıklama Açıklaması

Inanma Umumi Müdürlüğünce (EGM), Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarında görevli polislere dağıtılan kumanyaların mahdut olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

EGM’nin toplumsal iletişim araçları hesabından, Malazgirt Zaferi kutlamalarında fariza alan polislere dağıtılan kahvaltılık kumanyalarla ait iddialara ait izah yapıldı.

FETÖ destekli içtimai iletişim araçları hesapları vasıtasıyla daima gündemde tutulmaya çalışılan iftiralara yenisinin eklendiği tamlanan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümü kutlamaları dolayısıyla gerçekleştireceği Bitlis ziyareti sırasında görev yapacak personelimize dağıtılan kahvaltılık kumanyalar ile ait çarpıtılmış iddialara meydan verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımda, dağıtılan kumanyaların fotoğrafına dahi vadi verilerek, şunlar kaydedildi:

“25 Ağustos 2022’da görev kayran personelimize kaşar, müselles peynir, zeytin, tahin pekmez, bal, ekmek ve sudan oluşan ve görselde paylaşılan kahvaltı menüsü dağıtılmıştır. Daha ilk birlikte yürütülmek istenen benzer dezenformasyon faaliyetleri hakkında izah yapmamıza karşın ısrarla bu tür dedikoduların dile getirtilmesinin bereketli niyetten ırak olduğu açıktır. Türk polisini maksat düzlük algı operasyonlarını ve iftiraları esefle karşılıyoruz. Himmet arkadaşlarımız balaban fedakarlıkla çalışmakta ve her makule ihtiyaçları en son seviyede karşılanmaktadır. artık da karşılanmaya bitmeme edilecektir.”

Share: