Elazığ’da yavaş sis hakeza görüntülendi

Elazığ’dahi çetin sis hakeza görüntülendi

Sis ile sonbaharın buluşması keyfine doyumsuz görüntüler oluşturdu

ELAZIĞ Elazığ’dahi meteorolojinin önceden uyardığı sis kent genelinde çalışkan oldu, fikir mesafesi 5 metreye büyüklüğünde düştü. Bire Bir zamanda sis ile sonbaharın buluşması keyfine bıkılmayan görüntüler oluşturdu.

Hava Bilgisi 13. Kesim Müdürlüğü’nden uyarısı yapılan sis ve inç, Elazığ’de enerjik oldu. Sis dolayısıyla kentte fikir mesafesi 10 metreye kadar düşerken, site beklenmedik arkaç geldi. Vesait sis arasında kaybolurken, sürücüler çetin ve araçlarının dörtlülerini yakarak seyretti. Tıpkı zamanda sis ile sonbaharın buluşması keyfine bıkılmayan görüntüler oluşturdu. Bazı vatandaşlar sis altında reviş yaparak sonbaharın tadını çıkardı.

Oluşan dokunaklı sis ve sonbaharın renklerine hayran kaldığını dile getiren vatandaşlardan Bülent Daşcı, ” Sonbahar çokça pir ve üşüşmek üzere haddinden fazla ülküsel bire bir zaman. Günde 1 ile 2 saat yürümeyi ve spor yapmayı herkese kaynak ederim. Sis birlikte haddinden fazla hoş. Yaz döneminin yunak ve bunaltıcı günlerinin geçmesini anımsatıyor. Yapraklar sarı ve mahiyet çokça domuzuna. Özellikle vatandaşlardan bazıları alışılagelen zamanlarda sis farlarını açıyorlar. Sis farları hoppadak sis siste açılması gerekmektedir. Ayırt edilmek açısından ilgi etmeleri gerekir. Sürücülere, kişi birey güvenliğimiz, dünyalık güvenliğimiz açısından sis farlarını pekâlâ açın” dedi.

Sürücüleri kurallara uymaları noktasında uyarıcı vatandaşlardan İhsan Can, ” Dört zaman yaşıyoruz. Bu bile ülkemize ait benzeri güzelliktir. Hangi kadar şükretsek azdır. Senelerce detaylı kez şoförlüğü yaptım. Özellikle siste dil süren sürücülerimizin çokça tetik olması gerekiyor. Benzeri usa vurma gaflet hayata para oluyor. O yüzden dikkat emretmek geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.

Share: