Elazığ’da bire bir köyü soyan hırsızlar, jandarmaya yakalandı

Elazığ’da yazlık kendisine geçer not köye kamyonla gelen hırsızlar, başlık, cam ve duvarları kırarak girdikleri 11 evi soymuştu. Olayla ilgili açık çaplı düzentileme başlatan açıkgöz ekipleri, 3 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Çalınan malzemeler ise sahiplerine teslim edildi.

Fenomen, merkeze kapalı Gözebaşı köyü Yeşilyurt mezrasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evlerin yazlık namına kullanıldığı mezrada kış gelince sadece beş altı aile kalıyordu. Bunu okazyon alim hırsızlar, uygun ajanda kollayıp, kamyonla mezraya geldi. Kapı, cam ve duvarları kırarak 11 eve giren hırsızlar, televizyon, petek, çamaşır makinesi, bakır kazan doğmak için zer buldukları ne varsa kamyona yükleyerek çalıp götürdü. Hafta sonu mezraya mevrut ve evinin pencerelerinin kırılarak soyulduğunu fark eden vatandaşlardan biri durumu İl Açıkgöz Komutanlığı’na bildirdi. Arakçılık yapılan yekpare evlerde bir tane bir tane inceleme eden cingöz ekipleri, şüphelilerin yakalanması için serbest çaplı çalışma başlattı.

Bu çerçevede Elazığ İl Uyanık Komutanlığına ilişkin İl Eşkal J.K.lığı, Cingöz Görüngü Yeri İnceleme Timi, Güllabi Dedektifleri (JASAT), İstihbarat Büro ve KOM Şube Müdürlüklerinden araştırı ekibi oluşturuldu. Elazığ Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde açık çaplı araştırı işleyen güllabi ekipleri, umum almaç görüntüleri izlenmesi sonucunda şüphelilerin R.Y., M.E. ve A.Y. olduğunu tayin etti. Şüpheliler düzenlenen eş anlı operasyonla yakalanarak gözaltına makbuz. İl Güllabi Komutanlığı’nda işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Şüpheli şahısların aile, aksiyon yeri ve araçlarında yapılan adli aramada, müştekilere ilişik tıpkısı hizip malzemeler ile alay malay ayrıca; ganimet olan su sayaçları, motor, Karayolları Genel Müdürlüğüne ait 2 bin 200 kilo karayolları çizgi boyası ve 475 kilo fosfor cam küreci, 32 skor ganimet yapım iskele demiri ele geçirildi. Ayrıca hurda deposunda mevcut 2 adet yasaklı soy Pitbull Terrier kapik tayin edilerek, el konuldu.

Cingöz ekiplerince 11 evden çalınan malzemelerin sahiplerine teyit edildiği bildirildi. – ELAZIĞ

Share: