Ege’de Art Arda Depremler

Veli Denizi’nde Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında peş peşe depremler meydana geldi. AFAD, 12.56’daki depremin büyüklüğünü 4.7, Kandilli Rasathanesi ise 4.8 adına açıkladı. Saat 13.10’da meydana gelen ikinci sarsıntının büyüklüğü ise 5.1 adına açıklandı. İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer, “İlk tespitlerimize göre temas hasar bulunmayan. Beklenen tamam olumsuzluklar amacıyla teyakkuzdayız” dedi.

Afet ve Acil Nitelik Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 12.56’daki depremin tarz üssünü Veli Denizi Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıkları, büyüklüğünü ise 4.7 namına açıkladı. Kandilli Rasathanesi ve Zelzele Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.8 olarak duyurdu.

Bu depremin arkası sıra saat 13.10’da ikinci aynı deprem meydana geldi. AFAD bu depremin büyüklüğünü 5.1 kendisine açıkladı. Deprem İzmir’dahi bile hissedildi.

TUNÇ SOYER: HASAR BULUNMAYAN, TEYAKKUZDAYIZ

İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer depremin arkası sıra sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Veli Denizi’nde meydana gelen ve şehrimizde hissedilen 4.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen hemşehrilerimize önceki olsun dileklerimi iletiyorum. İlk tespitlerimize bakarak rastgele hasar yok. Belkili birlik olumsuzluklar için teyakkuzdayız.”

Share: