Edirne’den gücük kısa

AK Öğür Edirne İl Başkanı Sarih İba, “Iştiyak Gönüle Edirne” ziyaretleri kapsamında Lalapaşa ilçesi ile Doğanköy ve Çömlekakpınar köylerini ziyaret etti.

Partinin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan’ı musahabe eden İba, SELIM Parti Lalapaşa İlçe Başkanlığında partililer ile benzeri araya geldi.

İba, ilçede alım satım yerini birlikte ziyaret ederek vatandaşlara simit izzetüikram etti.

Doğanköy köyünde vatandaşların isteklerini dinleyen İba, AK Partiye üye olan vatandaşların rozetlerini taktı. Köylere yapılacak yatırımlarla ilişkin hikmet veren İba, 3 bin 800 dekar alanın sulama ihtiyacının karşılanacağı Doğanköy Göleti’ndeki çalışmalarda sona yaklaşıldığını kaydetti.

İba, Çömlekakpınar köyünde üstelik vatandaşlarla tıpkısı araya gelerek arzu ve problemlerini dinledi.

Kaymakam Keder’tan Yörük Çadırı köyüne müzakere

Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut, Yörük Çadırı köyünü mülakat etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya bakarak, köyde incelemede mevcut Bulut, yapılan çalışmalarla ilişkin köy muhtarı Yahya Özkaya’dan bilgi aldı.

Vatandaşlarla bire bir araya mevrut Endişe, dava ve talepleri dinledi.

Kaymakam Endişe, köy ziyaretlerinin devam edeceğini kaydetti.

Engelli ailenin yaşadığı sokağın yolları yenilendi

Lalapaşa’ya sınırlanmış Çömlekakpınar köyünde engellilerin tekerlekli koltuk ile şen gezi edebilmeleri için karye yollarının kâh kısımları kilit parke taş ile yenilendi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, sakat ailenin yaşadığı sokakta akülü araba ve tekerlekli koltuk ile abat yolculuk edilebilmesi üzere yollarda restorasyon çalışması yapıldı.

Çalışmalar kapsamında sokak üzerindeki sefer kilit parke ile yeniden düzenlendi.

Öte yandan, Kalkansöğüt köyünde bulunan martir yakınlarının ikametlerinin bulunduğu sokaklar da kilit parke ile yenilendi.

Kaçak avcılığa geçit verilmiyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ekipleri, habersizce avcılıkla savaşım çalışmalarını ve denetimlerini sürdürüyor.

DKMP 1. Havza Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, gizliden gizliye avcılıkla uğraş çalışmaları kapsamında DKMP Av Koruma ve Taharri Ekipleri Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’de 615 avcıyı denetledi.

Belgeleri ve tüfekleri arama edilen avcılara, kaçak avcılık ve av limitleri üstüne brifing yapıldı.

Share: