Edirne’den gücük güdük

Keşan Belediyesinin önceki periyot başkanlarından rahmetlik A. Kavi Çırpan vefatının üçüncü yıldönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Asri mezarlıkta düzenlenen törene, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bazen şehremaneti divan üyeleri, Dayanıklı Çırpan’ın ailesi ve sevenleri katıldı.

Helvacıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Çırpan’ın Keşan’ın gelişimine kocaman katkılarda bulunarak tıpkısı çokça başarıya imza attığını belirtti.

Çırpan’ı ayrımsız öğün elan rahmetle andıklarını aktaran Helvacıoğlu, “Allah mekanını cennet eylesin. Kendisini istinkâf etmek, görelik ve özlemle anıyor, arıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra dualar okundu ve Çırpan’nın mezarına karanfil bırakıldı.

İtfaiyecilik Haftası

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İtfaiyecilik Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Helvacıoğlu, mesajında, itfaiyecilerin gündeş teçhizat ve personeli ile yemeden içmeden yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tamlık doğal afetlerde bile halkın birey ve mal güvenliği amacıyla 24 saat canla başla çalıştığını vurguladı.

İtfaiyecilerin mübarek aynı görevi namına getirdiğini tabir eden Helvacıoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“İtfaiye ekiplerimiz görevlerini namına getirirken seçkin soy kızdırma ve ivedili durumlarda öz hayatlarını tehlikeye atarak, edisyon şartlarda çalışmaktadır. Yaz, kış demeden hem coşkunluk hem istirdat faaliyetlerini cansiparane yürütmektedir. Biricik ödülü ise başarılı olduğunda duyduğu hazdır.

Bu sebepten Keşan Belediyesi İtfaiyecilerine ve yurdumuzun tamlık itfaiyecilerine gayretlerinden çevre şükran borçluyuz. Bu his ve düşüncelerle; itfaiyecilerimizin kazasız ve belasız bir şekilde görevlerini hesabına getirmelerini istek ederken, yangınsız ve afetsiz günler diliyor, eksiksiz itfaiye personellerimizin İtfaiyecilik Haftası’nı kutluyorum.”

Share: