Edirne’den bodur gelişmemiş

Edirne’de köyde diri 65 gözyaşı üstü kadınlara fiziksel aktivite eğitimi verildi.

İpsala Sosyete Sağlığı Merkezi’nden yapılan açıklamada, İpsala ilçesine sadık Hacıköy köyünde Keyif Evi’ne başvuran 65 yaş ve üstü kadınlara lavta Vukuf Baykara Coşdu eliyle fiziki etkinlik eğitimi verildiği belirtildi.

2021 yılı TÜİK verilerine göre Edirne’nin yüzdelik 15.8 buğulu nüfusu ile Türkiye’nin gözyaşı ortalaması arz faziletli 9. ili olduğu tabir edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Buğulanmış nefer oranının artması yetersizlik ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık çalışmalarının önemini arttırmıştır. Böylecene Acun Esenlik Örgütü tarafından kül dünyada 1 Ilk Teşrin Dünya Yaşlılar Haset olarak kutlanmaktadır. Bu sene düzenlenecek etkinlikler üzere fiziki etkinlik tema yerine belirlenmiştir.”

Keşan’da defa ve yaya kaldırımı çalışmaları sürüyor

Keşan ilçesinde kat ve kaldırım restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Oyuntu Çeşme Çıkmaz’taki çalışmaları yerinde inceledi.

Helvacıoğlu, uray ekiplerinin yaptığı çalışmalarla ilçeyi güzelleştirdiğini belirtti.

Çukur Çeşme Çıkmaz trafiğinin tek taraf yapılacağını tabir eden Helvacıoğlu, “Çarşı trafiğini rahatlatacak bir ring posta henüz üretiyoruz. Bir Tane cephe ve yegâne abdestbozan parklama ile hem sokak sakinleri abat edecek hem üstelik kesintisiz trafik ile sürücülerimiz şen edecek.” diye konuştu.

Share: