Edirne Valisi Kırbıyık okul ziyaretlerinde bulundu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, ekol ziyaretlerini sürdürüyor.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Ilbay Kırbıyık, Süleyman Demirel Bilgelik Lisesi, Narven Ortaokulu, Hasan Sezai Rum İmam Dil Cambazı Lisesi ve Selimiye Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi’ni konuşma etti.

Program kapsamında önce namına Süleyman Demirel Bili Lisesini mülakat fail Vali Kırbıyık, okulda incelemede bulunarak yapılan çalışmalar için bilgelik aldı.

Sınıfları gezen Vali Kırbıyık, öğrencilere eğitim bilimi hayatlarında başarı diledi.

Öğrencilerle bir süre dostane fail ve tavsiyelerde kâin Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Önünüzdeki 5-10 sene hayatınızın geri kalanını belirleyecek. Gireceğiniz darülfünun, işinizi belirleyecek. İşiniz saf adına toplumsal statünüzü, zenginlik seviyenizi belki yaşayacağınız şehirleri belirleyecek. Hayatınızın şişman benzeri kısmı bu süreçte şekillenecek. Bu dönemi çokça iyi atlatmanız geçişsiz. Burada dünyayla ilişkinizi stabil söylemek istemiyoruz. Gerçeklenmiş içtimai hayatın içerisinde olacaksınız. Sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunacaksınız. Fakat benzeri hedefiniz olmalı ve o hedef doğrultusunda ilerlemeniz geçişsiz.

Akademik başarı gerçeklenmiş çokça koskocaman. Hepinizin hedefleri var. Sizlerin arasından dahi bir nice aksiyon dalında görev yapacak arkadaşlarımız çıkacak. İyi üniversitelerde okuyup, bu ülkeye hizmet edecek insanlar olacak. Ancak bu hedefleri iyi belirleyip, bu gaye doğrultusunda birlikte bereketli çalışmak lazım. Sizlerin de sizden bilahare okuyacak olanlara ferah bir miras bırakmanız gerekiyor. Zamanınızı sportif, kültürel ve akademik anlamda kaliteli geçirmeniz çok muhteşem. Hepinize hayatınızda başarılar diliyorum.”

Kırbıyık, elan sonradan başka okulları ülfet ederek yapılan çalışmaları inceledi, öğrencilerle ayrımsız araya geldi.

Vali Kırbıyık’a ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Alemdar Arpacı ve başmuallim yardımcıları birlikte eşlik etti.

Share: