Edirne Valisi Kırbıyık Keşan’da öğrencilerle fide dikti

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Trakya Kalkınma Ajansı ve Keşan Belediyesi hareket birliğinde kurulan seraları gezdi, öğrencilerle alay malay fide dikti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, türlü incelemelerde olmak üzere Keşan’a giden Vali Kırbıyık, İzzetiye Mahallesi’nde kurulan seralarda incelemelerde bulundu.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Kırbıyık, Trakya Kalkınma Ajansı ve Keşan Belediyesi ortaklığında kat sayı benzeri projenin hayata geçirildiğini belirtti.

Tarımsal üretimin çeşitlenmesi anlamında evire çevire aynı proje yapıldığına özen çeken Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Burada yüzdelik 50 insan finansmanla gelişigüzel kurumlarımızın kaynaklarını birleştirerek büyük ayrımsız envestisman hayata geçirildi. Malumunuz ilimiz ekincilik şehri. Ama tarımda yapıt çeşitliliğinin sağlanması bizim açımızdan çokça majör. Zaman burada birlikte bunun bire bir örneğini görüyoruz. Seracılıkla ilişkin yapılacak işlemler, atılacak adımlar var. Seraların benzeri kısmında vatandaşlarımız yoluyla teşrinievvel faaliyetlerine başlanmış. Benzeri kısmında da bu yıl ilk defa mektepli aldığımız tarım bölümü öğrencileri burada çalışmalarına bitmeme ediyor. Bu bizi haddinden fazla bahtiyar etti.

Belirli bölümlerinde belediyemiz park yeri ve bahçeleri kısmıyla birlikte çalışmalarını yapacaklar. Zımnında bura koca bire bir üretim merkezi olacak. Ayrımsız zamanda bire bir afi bir olacak, öncü olacak. Analog şekilde istihsal beğenmek isteyen çiftçilerimizin bile gelip mülakat edebileceği, seracılıkla şüphesiz bereketli aynı şekilde tarım yapılabileceğini görebilecekleri haddinden fazla majör bire bir yer olacak. Emeği sabık herkesi tebrik ediyorum.”

Seraları gezen ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgelik düzlük Kırbıyık, Keşan Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi ekincilik bölümü öğrencileriyle gelişigüzel seralara fide dikimi gerçekleştirdi.

Ziyaret programına TBMM Avrat Ayvaz Vesile Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve SELIM Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, alım müdürleri ve siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşu temsilcileri katıldı.

Share: