Edirne Valisi Kırbıyık, Bakanlar Aristokrat, Muş, Hava ve Kasapoğlu’nu müzakere etti

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Alım ve Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, muhtelif ziyaret ve temaslar için Ankara’ya revan Vali Kırbıyık, evvel yerine Tecim Bakanı Muş ile görüştü.

Görüşmede, gümrük kapılarındaki çalışmalar, Havsa İç Gümrük Projesi ve bakanlığın kentteki sair yatırımları değerlendirildi.

Ilbay Kırbıyık daha sonraları Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Çalım ile ayrımsız araya geldi.

Nazır Gurur ile Vali Kırbıyık, Çuvaldız Caddesi Çıkmaz Sağlıklaştırma çalışmaları, Söğütlük Ulus Bahçesi çalışmaları ve kentte yapımı planlanan içtimai hane projelerini görüştü.

Toyluk ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu da musahabe eden Kırıbıyk, Edirne’de yapımı devam yatırımlar ve yapımı planlanan spor tesisleriyle ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Programının akıbet kısmında İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’yu müzakere fail Ilbay Kırbıyık, Edirne İl Hususi İdaresine sağladığı yardım ve desteklerinden kıran Vekil Aristokrat’ya teşekkürname etti.

Share: