Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı Kalkan: “Bakir Yılda Altındaki Öngörümüz 1200-1300 Bandında”

Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Koruyucu, “Gram altında eşit şu anda 980 lira. Yeni yılda altındaki öngörümüz 1200-1300 teklik bandında” dedi.

Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Kalkan, bakir yılda altın fiyatlarında çoğalma beklediklerini söyledi. Koruyucu, şöyle konuştu:

“Hani bire bir hendekten veya çukurdan karşıdan karşıya atlamaya çalışırsın, gerinirsin gerinirsin çabuk koşarsın da atlamaya çalışırsın, şu anda altın o aşamada. Dolarda düşüş eğilimi bekleniyor ve düşecek de. Euro çöp oldu. Doların 900 teklik üstündeydi baya tıpkısı gerisinde kaldı demin. Diyorlar ki ‘Amerika battı, gitti’ ama gücünü koruyor, gram 980. Altında öngörümüz bin 200- bin 300 bandı. Şu anda ons yerlerde sürünüyor. Bin 650 civarlarında. 2200’den geldi buralara. Ons 31 gram altının külçe değeri eylemek. Dünyada altının vahit fiyatı onsla ölçülür. Yatırımcıya tavsiyem boşta gezen servet var ise banko altında değerlendirilmeli. Bugün sakıt ferda eski bu tek muhteşem değil. Amma detaylı süreli asla ve asla yatırımcısını üzmez. Çocuk üzer zer üzmez, döviz üzer kızıl üzmez.”

“BILEN FIRSATI OLARAK DEĞERLENDİRSİNLER”

Cevahirci Rahmi Kardeş, yıpranmamış yılda gram altının fiyatının yükseleceğini anlatım ederek, “Altının gramı 980-990 beyninde değişiyor. Fiyatların kavrayışsız gelmesinde, insanlar kızıl düşecek diye banko düşünmesinler. Bunun aksine alım fırsatı namina değerlendirsinler. Bu fiyatlar kıytırık kabul etmek için mecmu zamanıdır. Hat Bankası kurları açıklamış. Doları 21 liralık, altının fiyatını 1100-1200 teklik adina söylüyorlar. Sene böylelikle altının fiyatını 1100-1150 teklik evet diye düşünüyorum” dedi.

Görüntü Dökümü

Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Koruyucu

Kuyumcu Rahmi Kardeş

kızıl detaylarıShare: