Edirne haberi! Milli Defans Bakanı Akar, Edirne’de “Martir ve Gazi Aileleri Buluşması”na katıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 36 bin 417, bu yılın esasen itibaren ise Suriye ve Irak’ın kuzeyinde 3 bin 148 teröristin atıl ayla getirildiğini bildirdi.

Akar, Edirne Valiliği eliyle planlı “Martir ve Gazi Aileleri Buluşması”na katıldı.

Martir ve gazi aileleri ile benzeri araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akar, dünyada ve bölgede yavaş yüklülük ve krizlerin yaşandığı ayrımsız dönemde eksiksiz gelişmeleri yakından strateji ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye’nin kişilikli ve kimlikli politikalarıyla arsıulusal alanda tıpkısı yapan haline geldiğini belirten Akaret, bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetlerinin fariza ve sorumluluklarının daha birlikte artığını tabir etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin mikro içi ve çizi ötesinde kendisine sunulan görevleri iri yiğitlik ve fedakarlıkla yerine getirdiğine dikkati calip Akaret, “Mehmetçik, asilzade milletimizin şen ve dirlik süresince yaşaması için şişman alplık, fedakarlık gösteriyor. Onların hakkını ödememiz çokça pres.” dedi.

Hudut güvenliğine ilgilendiren Cumhuriyet tarihinin sunma güç tedbirlerinin alındığını, Mehmetçiğin “uç namustur” anlayışı süresince görevini yerine getirdiğini vurgulayan Akar, terörle mücadelenin bile taarruzi aynı ruhla bitmeme ettiğini aktardı.

Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki teröristle savaş operasyonlarının sürdüğünü kaydeden Nazır Akaret, şunları paylaştı:

“Mehmetçik biricik biricik sığınaklarını, barınaklarını teröristlerin başlarına yıktı, yıkmaya devam ediyor. Bizim yegâne hedefimiz teröristler. Teröristler dışında benzeri hedefimiz bahis konusu değil. 24 Orak Ayı 2015’ten itibaren bugüne büyüklüğünde 36 bin 417, bu yılın başından itibaren ise Suriye ve Irak’ın kuzeyinde 3 bin 148 terörist süreduran kuzuluk getirildi. en üst terörist atıl kuzuluk getirilinceye kadar da mücadelemiz bitmeme edecek. Teröristlerin bir tane çaresi Türk adaletine doğrulama girmek. Apayrı çarelerinin olmadığını teröristlerin güya elebaşları anladı, diğerlerinin dahi anlaması gerekiyor. Hiçbir şehidimizin bir felç kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Bire Bir şekilde onların ailelerinin gözyaşlarının hesabını biricik yegâne teröristlerden soruyoruz. Mehmetçik, ‘ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışında, kendisine sunulan görevleri atalarına layık şekilde yaptı, yapmaya devam ediyor.”

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ile telefonda görüştü

Öte yandan cuma namazını Üç Şerefeli Cami’dahi kılan Nazır Akar, elan sonraları Selimiye Camisi’ne geçerek Vakıflar Genel Müdürlüğünce geçen sene kasım ayında başlatılan kapsamlı yenileme çalışmalarını inceledi.

Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık ve Evkaf Genel Müdürlüğü yetkililerinden çalışmalara ilgilendiren bilgelik kayran Akar, Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile telefonda görüştü.

Ziyaretinin arkası sıra Selimiye Camisi çıkışında kendisini bekleyenlerle kardeşçe eden Akar, çocuklara oyuncak bağış etti.

Vekil Akar’a, esnaf vasıtasıyla saray mutfağının önde gelen lezzetlerinden Edirne tava ciğeri ikram edildi.

Share: