Düzce Valiliğinden âdemoğlu silahlı kavgaya ait izah

Düzce Valiliği, 1 kişinin öldüğü silahlı kavganın, Düzcespor- Amedspor karşılaması ve taraftarlarıyla ilgisinin olmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Düzcespor-Amedspor karşılaşması sonrası basına yansıyan olaylarla ilgilendiren izah yapılması zarureti oluştuğu belirtildi.

Açıklamada, 3-4 nefis bir grubun kişi aralarında yavuklu münakaşanın arkası sıra geçmiş yarıdan bilahare stattan ayrıldığı, Öz Mahallesi dere kenarında tıpkısı araya gelerek kavgaya bitmeme ettiklerinin tayin edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Çekişme esnasında, silahla şiddetli edilmesi sonucu C.A. (2004 Düzce doğumlu) vurularak kaldırıldığı hastanede kül müdahalelere karşın kurtarılamamıştır. Ölüm eden şahsın Düzcespor-Amedspor maçına hiç gelmediği, arkadaşlarının davetiyle parka gittiği anlaşılmıştır. Olayı gerçekleştiren şüphelinin, maktulün engin akrabası olan B.A. (1997 Düzce doğumlu) olduğu anlaşılmıştır. Konunun, Düzcespor-Amedspor karşılaşması ve taraftarları ile ilişkin olmadığı alınan ifadeler ve yapılan tahkikatta anlaşılmıştır.”

Şüphelilerin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, tahkikatın sürdüğü ifade edildi.

Share: