DOWN SENDROMLU FİDAN’DAN DEPREMZEDELER İÇİN RESİM SERGİSİ

SİVAS’ta, down sendromlu Amut Sarıtaş (43), açtığı resim sergisinde satılan tablolardan elde edeceği geliri afetzedelere bağışlayacak.

Sivas El Terbiye Merkezi’nde resim ve filografi eğitimi kayran down sendromlu Amut Sarıtaş, yaklaşık 1 yıldır yaptığı tabloları depremzedeler için satışa çıkardı. Öğretmenlerinin yönlendirmesiyle ahşap boyamadan filografiye büyüklüğünde birçok resim yapan Sarıtaş, Ahali Yetişek Merkezi’nde açtığı fotoğraf sergisinde 60’a mümasil tabloyu satışa sundu. Sarıtaş, sergiden elde edeceği geliri Kıran ve Acil Genişlik Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) depremzedeler için bağışlama kararı aldı.

Dikme Sarıtaş’ın sergisine destek veren Ahali Eğitim Merkezi filografi öğretmeni Ayşegül Hazırcı, Rekiz özel ayrımsız öğrencimiz. Kendisinin 20 almanak tıpkısı ağırşak geçmişi var ancak biz Amut’la 6 aydır birlikte çalışıyoruz. Sergi açılış fikrimiz vardı. Yer Sarsıntısı olunca pekâlâ aynı işporta açalım, diye niteleyerek düşündük. Onun çalışmalarıyla özel aynı işporta düzenledik. Serginin geliri üstelik depremzedeler için AFAD’a bağışlanacak. 60’a yakın tablomuz var ve kâffesi satıldı. Öğrencim yerine haddinden fazla mutluyum dedi.

Fidan Sarıtaş ise emeklerini sergilemekten ve depremzedelere katkıda bulunmaktan hava mutlu olduğunu belirtti.

Share: