Dostluk maçının gelirlerini deprem bölgesine bağışlayacaklar

Karabük’ün Bölgesel Çolpa Lig’deki (BAL) takımı Karabük İdman Yurdu’nun pakt başkanı Kesat Aydım geliri depremzedelere varmak için Zonguldak Kömürspor ile yapılması gündemde olan ülfet maçı ile ait açıklama yaptı.

Başkan Aydım, bilet gelirlerinin yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlara bağışlanacağı, aralarında rekabet bulunan iki bitişik şehrin takımlarının dostluk maçıyla benzeri araya gelmesinin haddinden fazla iyice benzeri aktiflik olacağını söyledi.

Aydım açıklamasında, “Şekil üssü Kahramanmaraş Pazarcık İlçesinde Meydana mevrut ve 10 ilimizi etkileyen 7.7’lik yıkmacı sarsıntı sonrası birçok vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Büyüklük kendisine bu tahripkâr depremin yaralarını alay malay saracağımıza olan inancım tamdır. Içtimai medyada serencam günlerde gündeme gelen Zonguldak Kömürspor ile oynanması planlanan ve gelirleri zelzele bölgesindeki vatandaşlarımıza bağışlanacak olacak bir dostluk maçının bir coğrafyanın çocukları, kardeşleri, madenci ve iştirakçi amele kentleri adına iyicene bir aranjman olacağı kanaatindeyim. Zonguldak Kömürspor yönetimi ile yapacağımız ve ustalık heyetlerimizle yapacağımız benzeri ziyaret sonrasında, Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu ya dahi Karaelmas Eksiksizlik Köksal Stadyumu’nda oynanacak tıpkı dostluk mücadelesini izlemeye ati olan iki bando taraftarlarının katkılarıyla amacımızın eş paydada buluşmasına bizlerde destek veriyoruz. Ego bu vesileyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, aziz milletimize çıdam ve başlangıç sağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Oynanması düşünülen Karabük İdman Yurdu ile Zonguldak Kömürspor mücadelesinin hafta içinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yapacağı liglerle ilişik açıklamaya göre şekilleneceği öğrenildi. – KARABÜK

Share: